0 800 307 555
0 800 307 555

Пояснили, як правильно користуватися електронним рецептом


Пояснили, як правильно користуватися електронним рецептом

З 1-го квітня запустили електронні рецепти. За ними пацієнти, які підписали декларацію з лікарем, зможуть отримати медикаменти в аптеці безкоштовно.

Про це розповів прес-секретар Асоціації e-Health і член координаційної ради Міністерства охорони здоров’я України з питань впровадження електронної охорони здоров’я Андрій Заяць в інтерв’ю 24tv.

Читайте також: Як оскаржити неправомірне рішення лікаря і отримати відшкодування – відповіді МОЗ

“З цим рецептом пацієнт приходить в аптеку. Аптечна мережа звертається в центральний компонент, щоб перевірити, чи є такий рецепт і чи не погашений він уже в іншій аптеці. Якщо все добре, пацієнту видають ліки і автоматично рапортують в центральний компонент, що ліки видано і держава винна цій аптеці за нього певну суму”, — пояснив він.

Видавати рецепт на безкоштовні ліки медики будуть виключно за реальної на те потреби. Спроби вмовити лікаря виписати препарат за винагороду відтепер стануть неможливими: увесь процес буде під контролем в НЗСУ.

“У НСЗУ, яка повинна контролювати якість і порядність виконання лікарями роботи, буде йти не тільки інформація про те, що лікар виписав рецепт. Туди будуть іти й дані про те, в рамках якої причини звернення і якого діагнозу був виписаний цей рецепт, чи спостерігався у пацієнта цей діагноз раніше, чи він раптово виник і так само раптово закінчився”, — відзначив Андрій Заяць.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Особисті фінанси
Опитування
В Контексті Finance.ua