Як оскаржити неправомірне рішення лікаря і отримати відшкодування - відповіді МОЗ


Як оскаржити неправомірне рішення лікаря і отримати відшкодування - відповіді МОЗ

Кожен пацієнт має право оскаржити неправомірне рішення і отримати компенсацію, якщо його здоров’ю заподіяно шкоди.

Про це повідомляється на сайті Міністерства охорони здоров’я.

Читайте також: Експерт пояснила, що буде в разі непідписання до 1 квітня декларації з лікарем

Медична допомога має бути доступною, якісною та безпечною, а підхід до лікування – індивідуальним. Відстоювати свої права може і має кожен українець. Повнолітні – особисто, через представника чи колективно. Неповнолітні чи недієздатні – через законних представників.

Якщо ваші права порушують:

1. зверніться до головного лікаря із письмовою заявою/скаргою і попросіть її зареєструвати (в такому разі вам зобов’язані надати відповідь);
2. якщо не вдалося владнати ситуацію, зверніться у департамент/управління охорони здоров’я вашого міста чи області із письмовою заявою/скаргою і попросіть вхідний номер, що допоможе дізнаватися хід розгляду вашого питання;
3. якщо не вдалося владнати ситуацію, зверніться на гарячу лінію місцевих органів виконавчої влади;
4. якщо не вдалося владнати ситуацію, зверніться на гарячу лінію Уряду за телефоном 1545.

У заяві важливо зазначити:

 • прізвище, ім’я, по батькові повністю;
 • місце проживання;
 • суть питання і чітке формулювання прохання чи вимоги; якщо ви хочете бути присутнім при розгляді звернення, потрібно це вказати;
 • підпис і дату.

Як отримати компенсацію шкоди:

 • Відповідальність за вчинення шкоди несуть заклади охорони здоров’я, а також медичні працівники, які займаються приватною практикою.
 • Якщо йдеться про компенсацію матеріальної шкоди, то підставою можуть бути як протиправні дії медперсоналу, так і їх бездіяльність, внаслідок чого здоров’ю пацієнту завдано шкоди.
 • Майнова шкода в охороні здоров’я – це або реальні збитки, або втрачені можливості доходу (наприклад, коли людина через лікарську помилку втратила працездатність). Ступінь втрати працездатності визначає судово-медична експертиза. Так само експертиза має підтвердити необхідність подальшої реабілітації, лікування тощо. Важливо, що витрати на майбутнє лікування потерпілий не отримує “на руки” – кошти заклад охорони здоров’я перераховує організації, яка має надати відповідні послуги потерпілому.
 • У випадку смерті людини через неправомірні дії медиків відшкодовуються витрати на поховання і усі пов’язані з цим витрати.
 • Крім того, кожен українець має право на на компенсацію моральної шкоди. Цей вид відшкодування призначається незалежно від призначення чи розміру компенсації майнової шкоди. Важливо: моральну шкоду також треба довести. Досить поширеним доказом у справах про компенсацію моральної шкоди є висновки медиків (наприклад, записи лікаря-психіатра про стан пацієнта в первинній медичній документації) щодо стану здоров’я позивача й обумовленості негативних емоційно-вольових переживань погіршенням стану здоров’я.
 • i

  Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
 • Надішліть заявку
 • Дізнайтесь про рішення банку
 • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua