0 800 307 555
0 800 307 555

У Мін'юсті розповіли, як стягнути аліменти з тих, хто виїхав за кордон


У Мін'юсті розповіли, як стягнути аліменти з тих, хто виїхав за кордон

Серед українців, які перебувають за кордоном, є ті, хто ухиляється від сплати аліментів. Це створює низку життєвих проблем для їхніх дітей, що залишилися в Україні.

Щоб захистити їхні інтереси, в Мін’юсті розробили кілька важливих рекомендацій, пише Сьогодні.

Закон говорить, що переїзд дитини або батька – платника аліментів на постійне місце проживання за кордон та зміна ними громадянства не позбавляють дитину права на утримання.

Читайте також: Українцям пояснили, як вираховуються аліменти з вже виплачених боржника сум лікарняних

Якщо дитина живе в Україні, а батько – за кордоном, позов про стягнення аліментів може бути подано до суду в Україні, за місцем проживання дитини.

Якщо рішення про стягнення аліментів з батька, який проживає за кордоном, буде винесено судом України, це рішення на території іншої країни буде виконуватися відповідно до Договору про надання правової допомоги.

Рішення суду України підлягає виконанню на території іншої країни після його визнання. З метою звернення з клопотанням про визнання і виконання рішення суду України до компетентного органу іншої країни зацікавлена особа звертається до суду України, який ухвалив рішення. Звертається для отримання документів, передбачених міжнародним договором України.

Належним чином оформлене клопотання направляється компетентному органу іншої країни в порядку, передбаченому міжнародним договором України.

У більшості випадків такі клопотання за посередництва обласних територіальних управлінь юстиції направляються до Міністерства юстиції для подальшого надсилання компетентним іноземним органам.

Виконання судового рішення на території іншої країни відбувається відповідно до її законодавства.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua