0 800 307 555
0 800 307 555

ОВДП - інструмент приватного інвестування


ОВДП - інструмент приватного інвестування

Все частіше в соціальних мережах або в метрополітені можна побачити рекламу, що закликає рядових вкладників вкласти гроші в ОВДП.
ОВДП – це українські облігації внутрішньої державної позики.

Непопулярність українських ОВДП серед дрібних приватних інвесторів в порівнянні з банківськими депозитами підтверджує статистика. Як розповів НВ Бізнес, Начальник департаменту персональних банківських послуг UKRSIBBANK BNP Paribas Group, Ігор Левченко: всього 0,86% (7,4 млрд грн) від загально обсягу ринку ОВДП (748,4 млрд грн) припадає на українців-фізосіб. Тоді як на банківські депозити в 2018 році громадяни розмістили 268,9 млрд грн.

Отже, облігації внутрішньої держпозики – це цінні папери, які випускає держава Україна в особі Міністерства фінансів для залучення коштів виключно на внутрішньому ринку. Отримані кошти спрямовуються на обслуговування поточних боргів держави або інших потреб, пов’язаних з Держбюджетом.

Україна повинна інвесторам в ОВДП виплатити їх номінальну вартість при погашенні і дохід, відповідно до умови розміщення. Погашення ОВДП в повному обсязі (100% суми) гарантовано державою.

Начальник департаменту персональних банківських послуг Ukrsibbank BNP Paribas Group Ігор Левченко назвав НВ Бізнес шість основних переваг ОВДП перед банківським депозитом:

Надійність. Жоден банк в Україні не має рейтингу вище ніж рейтинг держави, в якій цей банк працює. Рейтинг державних облігацій вищий за рейтинг найстабільнішого банку в Україні.

Гарантії. Держава, в межах фонду гарантування вкладів, гарантує в разі банкрутства банку вкладникам банку повернення коштів до 200 тис. грн. Винятком є державний Ощадбанк, за яким держава гарантує 100% повернення вкладів. З ОВДП ситуація кардинально Інша, уряд гарантує повернення 100% інвестицій з усіх ОВДП.

Прибутковість. Прибутковість ОВДП у гривні дорівнює або вище облікової ставки НБУ (зараз 18% – Авт.), у валюті коливається в діапазоні від 4 до 7% річних. Жоден з надійних банків в Україні не може запропонувати аналогічні процентні ставки.

Оподаткування. Дохід за ОВДП не обкладається податком, крім військового збору в розмірі 1,5%, в той же час на дохід від депозитних вкладів поширюється ставка оподаткування в розмірі 18%, а також військовий збір 1,5%.

Ліквідність. Строкові вклади в банках, як правило, оформляються на період від 3-х місяців до 1-1,5 років і не завжди можуть бути розірвані достроково. У випадку з ОВДП інвестор може в будь-який момент продати свої папери на вторинному ринку і отримати кошти на свій рахунок. Також власник ОВДП регулярно отримує виплату за купоном з обумовленою прибутковістю.

Різноманітність. ОВДП емітуються в гривні і доларах США. Інвестор може забезпечити собі високу прибутковість, регулярні виплати за купоном і надійність в двох базових валютах. Номінал однієї ОВДП у гривні – 1000 UAH, однієї ОВДП в доларах США – 1000 USD.

Більше інформації про те, де отримати інформацію про поточний випуск ОВДП, як купити ОВДП, в які ОВДП вигідніше інвестувати і як виплачується дохід читайте у повній публікації Новое Время Бизнес Петра Шевченка: «Як приватний інвестор може купити ОВДП і скільки можна заробити на цих цінних паперах».

Дізнавайтеся інформацію щодо можливості купівлі ОВДП на сайті UKRSIBBANK за посиланням. Також у Києві звертайтеся за консультацією до відділень UKRSIBBANK BNP Paribas Group за адресами:

бул. Тараса Шевченко 35
вул. Хрещатик, 24
вул. Мечникова, БЦ Парус

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Фондовий ринок
Все, що ми знаємо про:Укрсиббанк
Опитування
В Контексті Finance.ua