0 800 307 555
0 800 307 555

Україна покинула топ-3 світових постачальників меду


Україна покинула топ-3 світових постачальників меду

За підсумками 2018 року Україна скоротила ескпорт меду більш ніж на чверть, через що втратила статус третього в світі постачальника меду.

Про це заявила в.о. міністра аграрної політики і продовольства Ольга Трофімцева.
 
“Україна в 2018 році втратила статус одного з трьох найбільших у світі виробників меду. У 2017 році Україна експортувала близько 68 тисяч тонн меду. У 2018 році ця цифра знизилася до 49,4 тисяч тонн”, – сказала Трофімцева.
 
Вона також зазначила, що отруєння бджіл під час весняних польових робіт – результат недостатньої комунікації фермерів і пасічників. Тому зараз, за ​​її словами, держава всіляко стимулює налагодження взаємодії в цій сфері.
 
Вона повідомила, що зараз ведеться робота над проектом закону про пестициди і отрутохімікати, в якому передбачено суттєве посилення позицій бджолярів і відповідно до цього законопроекту буде значно посилено контроль за використанням агрохімікатів і пестицидів.
 
“Потрібно шукати баланс між інтересами рослинників, пасічників і тваринників. Головна проблема – використання контрафактної продукції засобів захисту рослин за низького рівня освіченості фермерів. Здоров’я людей і бджіл перебувають в одному технологічному ланцюгу, що шкідливо для бджіл, те і людям не корисно”, – зазначила в.о. міністра.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Опитування
В Контексті Finance.ua