0 800 307 555
Finance.ua розвивається і оновлює головну
Finance.ua - це не тільки стрічка новин. Ми вкладаємо багато сил у створення сервісів порівняння кредитів, депозитів і банківських карт. А наша редакція публікує багато путівників по вибору фінансових послуг і розповідає як не переплачувати.
Щоб показати все це читачам, ми винайшли головну сторінку сайту заново.

В Україні планують змінити процедуру визнання банків неплатоспроможними


В Україні планують змінити процедуру визнання банків неплатоспроможними

Світовий банк спільно з Національним банком України та Фондом гарантуванням вкладів фізичних осіб працюють над змінами до законодавства щодо процесу визнання банків неплатоспроможними.

Зазначається, що розробка нового підходу дозволятиме Національному банку на ранніх етапах втручатися у діяльність «проблемного» банку, що дозволить у майбутньому не ліквідовувати такий банк, а продавати його іншим банкам, повідомляють в НБУ.

Читайте також: Нацбанк прогнозує сповільнення зростання економіки

Зміна законодавства також гармонізує українські та європейські норми щодо виведення «проблемних» банків з ринку.

Нові банківські закони передбачатимуть запровадження перехідних періодів, протягом яких банки не ліквідовуватимуть, а «оздоровлюватимуть» та врегульовуватимуть їхню неплатоспроможність. Як наслідок, такі банки у майбутньому не потрібно буде закривати. Їх можна буде продати іншим банкам, що зменшить державні витрати на компенсацію депозитів вкладникам.

«Оновлена законодавча база має передбачати можливість здійснення врегулювання неплатоспроможності банку, поки він ще функціонує, та забезпечення виконання ним критично важливих функцій», — пояснюють у Нацбанку.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua
Опитування