В Одесі планують купити 67 нових трамваїв і 14 електробусів із залученням кредиту від ЄІБ


В Одесі планують купити 67 нових трамваїв і 14 електробусів із залученням кредиту від ЄІБ

Одеська міськрада ухвалила програму розвитку електротранспорту, яка передбачає купівлю 67 нових трамваїв, 14 електробусів і модернізацію інфраструктури. Частину коштів для оновлення транспортного парку планують позичити у Європейського інвестиційного банку.

Про це пише ЦТС з посиланням на інформацію Одеської міської ради.

Згідно з проектом цільової програми розвитку міського електротранспорту на 2019-2021 роки, через три роки в Одесі курсуватимуть 67 нових трамваїв і 14 електробусів.

Загальна сума фінансування КП “Одесміськелектротранс” складе 3,61 млрд гривень. Джерелами фінансування будуть міський бюджет, кредити міжнародних фінансових організацій, а також власні кошти КП “Одесміськелектротранс”.

У 2019 році на купівлю електротранспорту виділять 816,46 млн гривень, в 2020 – 1,396 млрд гривень, а в 2021 – 1,405 млрд гривень.

Ключовим пунктом програми є реконструкція інфраструктури та закупівля нового рухомого складу для запуску магістрального трамвайного маршруту “Північ – Південь”.

Для реалізації проекту “Північ – Південь” передбачається залучити кошти від Європейського інвестиційного банку (ЄІБ). На сьогоднішньому засіданні міська влада прийняла документи, які дозволять запустити процес отримання кредитних коштів.

Кредит ЄІБ буде надано КП “Одесміськелектротранс” на умовах муніципальної гарантії. Перший транш у розмірі 20 млн євро піде на закупівлю нових трамваїв. Вже зараз готується техніко-економічні обґрунтування для оголошення банком міжнародного тендеру.

На купівлю електробусів місцева влада збирається виділити 85,1 млн гривень. Спочатку електробуси будуватимуть на основі чеських тролейбусів Skoda 21Tr, а потім – на основі нових кузовів.

Програма розвитку електротранспорту також передбачає модернізацію тягових підстанцій і кабельних мереж, поліпшення умов роботи в депо тощо.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua