Nissan відходить від планів Гона щодо нарощення виробництва і продажів автомобілів у Китаї


Nissan відходить від планів Гона щодо нарощення виробництва і продажів автомобілів у Китаї

Японська Nissan Motor Co. поступово відходить від планів попереднього глави Карлоса Гона щодо нарощення виробництва і продажів автомобілів в Китаї на тлі ослаблення китайського авторинку, повідомляє агентство Bloomberg.

За даними джерел, знайомих з ходом обговорення, Nissan знизить плани продажів на китайському ринку приблизно на 9%. Поточний середньостроковий план розрахований до кінця 2022 року, в 2022 році СП Nissan і китайської Dongfeng Motor Corp. продасть в КНР 2,39 млн автомобілів, що більш ніж на 200 тис. одиниць менше попереднього прогнозу.

К.Гон затвердив програму Nissan, що передбачає інвестування в Китаї $9 млрд за п’ять років для розширення присутності та нарощення виробництва і продажів. Крім того, передбачалося, що до кінця 2022 року на ринку Китаю з’явиться 20 нових гібридних і повністю електричних моделей автомобілів Nissan. Очікувалося, що продажі Nissan в Китаї зростуть на 1 млн машин на рік, тоді як в минулому році вони склали з урахуванням імпорту 1,56 млн автомобілів.

Однак його наступник, гендиректор японської компанії Хірото Саікава робить ставку на підвищення рентабельності, а не на обсяги продажів, заявили джерела Bloomberg. У тому числі Х.Саікава може тимчасово відмовитися від виведення нових моделей на китайський ринок.

Аналітики розійшлися в оцінках підходу Х.Саікави. Джанет Льюїс з Macquarie Capital Securities (Japan) Ltd. вважає зміну стратегії Nissan в Китаї виправданим в нинішніх умовах, коли китайський ринок автомобілів перейшов до зниження. Толівер Ма з Guotai Junan Securities впевнений, що всім гравцям на цьому ринку необхідно “інвестувати, щоб вижити”, і особливо ретельно планувати розвиток електромобілів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua