0 800 307 555
Finance.ua розвивається і оновлює головну
Finance.ua - це не тільки стрічка новин. Ми вкладаємо багато сил у створення сервісів порівняння кредитів, депозитів і банківських карт. А наша редакція публікує багато путівників по вибору фінансових послуг і розповідає як не переплачувати.
Щоб показати все це читачам, ми винайшли головну сторінку сайту заново.

В Україні продукти харчування стали дорожчими, ніж e ЄС (інфографіка)


В Україні продукти харчування стали дорожчими, ніж e ЄС (інфографіка)

Хоч зарплати і в рази менші, ніж в ЄС, однак, ціни на продукти вже стали вищими. Фахівці Економічного дискусійного клубу (ЕДК) знайшли 13 видів щоденних продуктів, які коштують у нас більше, ніж у ближньому зарубіжжі.

Навіть якщо не враховувати коливання цін на борщовий набір в залежності від врожаю в тій чи іншій країні і знехтувати різницю у вартості солі (розкид складає всього 9 євроцентів, або менше ніж 3 грн/кг), то соняшникову олію, з виробництва та експорту якої Україна посідає перше місце в світі, у нас продають дорожче, ніж у Польщі, Угорщині та Іспанії.

Те саме відбувається з молоком, а курячі тушки у нас коштують на 8-10% більше, ніж у Польщі, Угорщині та Білорусі, хоча за підсумками 2018 року наша країна увійшла в топ-6 найбільших у світі експортерів курятини і в топ-3 — в Європі.

За кількістю продуктів дешевого асортименту Україну найбільше випереджають Польща і Білорусь — по 7 позицій, хоча, зауважимо, що в Білорусі дешевше насамперед борщовий набір, курятина, молоко і масло, а ось соняшникова олія, свинина, хліб і рис набагато дорожче, ніж у нас.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

В Контексті Finance.ua
Опитування