0 800 307 555
Finance.ua розвивається і оновлює головну
Finance.ua - це не тільки стрічка новин. Ми вкладаємо багато сил у створення сервісів порівняння кредитів, депозитів і банківських карт. А наша редакція публікує багато путівників по вибору фінансових послуг і розповідає як не переплачувати.
Щоб показати все це читачам, ми винайшли головну сторінку сайту заново.

Українцям сказали, “куди бігти”, якщо не вистачає сімейних лікарів


Українцям сказали, “куди бігти”, якщо не вистачає сімейних лікарів

В Україні з 1 квітня 2019 року планується скасувати фінансування за “червоними” списками (за пацієнтів, які мешкають на території обслуговування закладу, але ще не підписали декларацію про вибір лікаря).

Якщо у медичному закладі не вистачає сімейних лікарів, терапевтів чи педіатрів, з якими слід підписати декларацію, пацієнти мають звертатися до місцевої влади, заявив голова Національної служби здоров’я України Олег Петренко.

“Останнім часом спостерігається висока динаміка укладення декларацій, заклади демонструють високі показники. Наприклад, у Червонограді свого лікаря обрали уже 92% жителів, у Василькові – 86%. У Вінницькій області рівень укладення декларацій – 78%, в Сумській – 75%, у Хмельницькій – 73,8%. Тому було вирішено припинити оплати за “червоним” списком з 1 квітня. Це має стати стимулом для переходу на нову, більш ефективну модель оплати. Мова не йде про економію коштів, а про їхнє ефективне використання”, – сказав Петренко.

За його словами, більшість закладів отримали за договором з НСЗУ суттєво більше коштів, аніж за субвенцією.

“Щоб перехід на нову модель відбувався поступово і без ризиків, певний час діяла оплата і за так званим зеленим списком (тобто за пацієнтів, які уклали декларацію), і за червоним (за тих, хто не обрав свого лікаря)”, – зазначив Петренко.

За його словами, медичні заклади з високим рівнем укладення декларацій різниці в оплаті не відчують.

“Ті ж заклади первинки, які ще недостатньо попрацювали для укладання декларацій, повинні будуть активніше це робити. Працювати так, аби зацікавити пацієнтів укладати декларації. Якщо в закладі склалася ситуація, коли лікарів не вистачає, потрібно звернутися до власника закладу – місцевої влади – і вжити заходів, аби забезпечити достатню кількість сімейних лікарів, педіатрів та терапевтів. Аби кожен пацієнт міг обрати собі лікаря”, – наголосив Петренко.

Він пояснив, що декларація потрібна буде і для того, щоб отримати рецепт на Доступні ліки, адже з 1 квітня рецепт на ліки за цією програмою будуть виписувати лише лікарі первинки.

“Звичайно, пацієнт, який не підписав декларацію, не залишиться без медичної допомоги. Якщо людина перебуватиме у невідкладному стані, тобто її життю та здоров’ю загрожуватиме небезпека або значна шкода, їй нададуть допомогу у кожному закладі первинної допомоги”, – завірив Петренко.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування