Міжбанк: середа може змінити розклад сил на валютному ринку


Міжбанк: середа може змінити розклад сил на валютному ринку

Середа може досить серйозно змінити розклад сил на валютному ринку. Основна причина – вдале з точки зору обсягів розміщення ОВДП Міністерством фінансів у вівторок (залучено до бюджету в гривневому еквіваленті 12,5 млрд гривень, з яких більш ніж 80% у гривні).

Це виявилося досить несподіваним як для спостерігачів (ми й самі прогнозували розміщення на 3-4 млрд гривень), так і для самого фінансового ринку, і призведе до потреби у частини іноземних покупців облігацій продавати валюту (сьогодні день розрахунку за ці папери). Оскільки обсяги купівлі ОВДП істотні – зростання пропозиції валюти на торгах може ситуативно зміцнити гривню, а Нацбанку дасть можливість поповнити ЗВР.

Крім цього, сьогодні ще клієнти, які запізнилися з бюджетними платежами за строком, також будуть активно продавати валюту, щоб закрити борги перед державою. Перспектива значних штрафів і пені за прострочення податкових зобов’язань різко активізує це бажання у компаній. Це також спрацює на нацвалюту.

Проти гривні працює:

1) зростання обсягів скупки валюти в імпортерів (вони викуповують майже весь приріст пропозиції);

2) зростання котирувань готівкового ринку (тут посилюється спекулятивна складова переливів валюти з безготівкового ринку на готівковий через операції з валютної позиції банків);

3) зростання ліквідності в системі на 3,1 млрд гривень – до 58,9 млрд станом на ранок середи. Щоправда, частина цих ресурсів сьогодні піде з ринку на оплату придбаних ОВДП, але і у спекулянтів залишиться пристойний ресурс для розхитування курсу;

4) психологічний фактор зростання долара майже на 1 гривню при продажу за останній тиждень. Експортери щодня притримують валюту, вичікуючи оптимально високих котирувань і тільки потім продають основні обсяги. Це грає на підвищення курсу і створює нездоровий ажіотаж зі скупки валюти з психологією купити сьогодні, бо завтра буде дорожче.

Незважаючи на те, що ринок залишиться повністю залежним від курсових завдань і ситуативних розкладів великих гравців – ми прогнозуємо певне зниження котирувань міжбанку за рахунок валютних вливань іноземців на ринок для забезпечення оплати куплених облігацій. Ми прогнозуємо коридор по долару на сьогодні в межах 27,10-27,30 гривень з дуже ймовірним виходом НБУ на торги зі скупкою надлишку валюти (як мінімум на його стандартні 15 млн доларів) в “анонімному” форматі через Matching. Спекулянти сьогодні працюватимуть у режимі “на дві сторони”.

Курс долара на Міжбанку – графік:

Середні курси валют на Міжбанку після відкриття ринку:
долар США – 27,24 / 27,29
євро – 30,91 / 30,96
російський рубль – 0,4222 / 0,4231

На міжнародному валютному ринку forex валютна пара євро/долар вранці мала наступні значення котирувань 1,1353 / 1,1354

Курси валют на Міжбанку
СМС-розсилка Курсів на Міжбанку

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua