0 800 307 555
Finance.ua розвивається і оновлює головну
Finance.ua - це не тільки стрічка новин. Ми вкладаємо багато сил у створення сервісів порівняння кредитів, депозитів і банківських карт. А наша редакція публікує багато путівників по вибору фінансових послуг і розповідає як не переплачувати.
Щоб показати все це читачам, ми винайшли головну сторінку сайту заново.

Україна виробляє більше бензину, ніж імпортує


Україна виробляє більше бензину, ніж імпортує

За підсумками перших двох місяців 2019 року обсяг виробництва бензинів на Кременчуцькому НПЗ (Полтавська обл.) і Шебелинському ГПЗ (Харківська обл.) перевищив обсяг імпорту.

Про це повідомили в Консалтинговій групі А-95.

У січні-лютому ці заводи виробили близько 138 тис. т, в той час як за імпортом в країну надійшло 135,75 тис. т. Таким чином частка виробництва бензинів на легальних НПЗ всередині країни за цей період перевищила 50% балансу ринку.

Сталося це не за рахунок зростання обсягів внутрішнього виробництва, а в першу чергу за рахунок скорочення самого ринку. Обсяг випуску бензинів Кременчуцьким НПЗ і Шебелинським ГПЗ в січні-лютому 2019 р. практично не змінився, порівняно з таким же періодом минулого року. При цьому імпорт впав на 11,4% – з 153,3 тис. т у січні-лютому 2018 р. до 135,75 тис. т у січні-лютому цього року.

Істотно змінилася і структура імпорту. Якщо у січні-лютому минулого року поставки від білоруських НПЗ займали 72% імпорту, то за перші два місяці цього року – 56%. Відповідно частка бензину, виробленого на литовських і польських НПЗ групи Orlen, зросла з 27% до 44%.

В абсолютних значеннях імпорт бензину з Білорусі в січні-лютому скоротився на 31% (на 34,4 тис. т) до 76,5 тис. т, а поставки з Литви та Польщі зросли на 45,5% (на 18,5 тис. т) до 59,2 тис. т.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування