Обсяг інвестицій в аграрний сектор зменшився - Держстат


Обсяг інвестицій в аграрний сектор зменшився - Держстат

Обсяг використаних капітальних інвестицій в аграрний сектор економіки за січень-грудень 2018 року, з урахуванням інфляції, збільшився на 8,5%. Це найнижчий показник темпів приросту капітальних інвестицій за останні три роки.

Про це повідомляє Державна служба статистики України.

“Обсяг освоєних капітальних інвестицій в аграрний сектор економіки за січень-грудень 2018 в порівнянні з попереднім роком в цінах відповідних років збільшився на 14,0%. Втім, з урахуванням інфляції їх реальний приріст склав всього 8,5%. Це найнижчий показник темпів приросту капітальних інвестицій за останні три роки: в 2016 році він становив 49,5%, а в 2017 році – 30,7%”, – йдеться в повідомленні.

Такий характер динаміки капітальних інвестицій у розвиток аграрного сектора за останні роки зумовлений комплексом факторів, в складі яких дія негативних посилюється.

“Перш за все, в умовах війни бюджетні витрати на підтримку агровиробників скорочуються. В умовах нестабільності агрокомпанії віддають перевагу інвестиціям в приріст оборотних активів, які, хоча і приносять швидкі вигоди, але звужують перспективи стратегічного розвитку. Через підвищений рівень ризиків великі агроформування виводять інвестиційні ресурси в безпечніші для їхнього капіталу зони”, – підкреслили в Держстаті.

Також інвестиційна діяльність малого агробізнесу, який є одним з найважливіших чинників розвитку, сповільнена.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:Держстат
В Контексті Finance.ua
Опитування