Підроблені чеки і товари: українцям пояснили, як з цим боротися


Підроблені чеки і товари: українцям пояснили, як з цим боротися

Перед тим як купити той чи інший товар в Інтернеті, треба перевірити, яка юридична адреса у магазину. Так споживач буде знати, куди звертатися в разі виявлення підробки або недоліків.

Про це розповів виконавчий директор спілки споживачів України Максим Нєсмєянов. Він зазначив, що при купівлі в звичайному магазині потрібно перевіряти документи і чеки.

Читайте також: В Мін’юсті розповіли, що робити, якщо інтернет-магазин відмовляється від повернення товару

“Коли ви щось купуєте через інтернет-магазин, то читайте відгуки, перевірте юридичну адресу. Щоб перевірити, можна зателефонувати за опублікованим номером і запитати, куди можна повернути товар. Якщо вам дадуть відповідь, що це “конфіденційна інформація”, то тут все ясно, купувати не варто. У звичайному магазині дивіться документи, щоб, як мінімум, вам не видали підроблені чеки, оглядайте товар. До техніки, наприклад, завжди повинна бути інструкція з експлуатації і фіскальний чек”, – сказав він.

Краще і безпечніше купувати у великих супермаркетах, зазначив експерт. Чеки, які там видають, потрапляють на контроль податкової служби.

“У маленькому магазині все на рівні продавця або власника – він як вирішить, так і буде. А ось в супермаркеті вам видадуть чек, і він потрапить на контроль податкової. За ним ви зможете написати скаргу в органи контролю. У маленькому магазині ви нікуди не напишете”, – сказав Нєсмєянов.

Захищати права споживачів має держава, переконаний експерт. Якщо державні служби відсторонюються від контролю, ситуація набуває хаотичного характеру, пояснює він.

“Держава повинна брати участь у процесі і захищати права споживачів. Наші права зафіксовані в Конституції, в законодавчих актах. Якщо держава, як сьогодні, відсторонилася від контролю, ситуація набуває безладного характеру”, – сказав Нєсмєянов.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua