Депутати запропонували змінити коди українських аеропортів


Депутати запропонували змінити коди українських аеропортів

Депутати запропонували ініціювати зміну IATA-кодів шести українських аеропортів, присвоєних Міжнародною асоціацією повітряного транспорту.

Проект відповідної постанови зареєстрований в парламенті 12 березня.

У проекті постанови пропонується змінити IATA-код аеропорту «Київ» (Жуляни) з IEV на KYV, аеропорту Львів з LWO на LVV, аеропорту Миколаїв з NLV на MKD, аеропорту Запоріжжя з OZH на ZAP, аеропорту Сєвєродонецьк з SEV на SVR, а також повністю зруйнованого під час боїв в 2014 році аеропорту Луганськ з VSG на LHN.

У пояснювальній записці до документа йдеться, що IATA-кодування аеропортів України сформувалося за часів комуністичного режиму і в основному відображає російськомовні звучання назв місць розташування таких аеропортів.

Там же наводяться такі приклади:

IEV (Київ) – Київ

LWO (Львів) – Львів

NLV (Миколаїв) – Миколаїв

OZH (Запоріжжя) – Запоріжжя

«IATA для зміни назви аеропорту вимагає офіційного звернення для отримання підтвердження такого наміру. Однак ні уряд, ні адміністрації українських аеропортів досі це питання не порушували, незважаючи на значну увагу до нього з боку суспільства», – йдеться в записці.

Також у списку на зміну кодів відсутні аеропорти Кропивницького і Дніпра, коди яких утворені від колишніх назв міст – KGO – Кіровоград і DNK – Дніпропетровськ, в той час як запропоновані коди для Миколаєва та Луганська вже присвоєні іншим повітряним гаваням.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua