У Румунії створили потужний лазер


У Румунії створили потужний лазер

Потужність лазерної установки в науково-дослідному центрі при Інституті ядерної фізики та інженерії імені Хорії Хулубея (IFIN-HH) в передмісті румунської столиці Мегуреле в ході останніх випробувань досягла десятої частини енергії Сонця – 10 мільйонів мільярдів ват (10,88 петават).

Згідно з повідомленням, керівник проекту, академік Ніколае Замфір повідомив, що за результатами тестів лазерної установки ELI-NP в Мегуреле, була досягнута потужність десятої частини енергії Сонця, сконцентрована в одному світловому промені – 10,88 петаватт (10 мільйонів мільярдів ват). Таким чином, румунські вчені поряд з фахівцями міжнародного значення зуміли побудувати найпотужніший лазер у світі.

Як повідомив академік Замфір, тепер піде етап інтенсивних досліджень, в ході яких будуть перевірені моделі можливих застосувань потужного лазера – наприклад, в терапії раку, магнітно-резонансній томографії високої роздільної здатності, виробництва радіоактивних ізотопів для діагностики та лікування різних захворювань.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua