Російські банки придумали, як захиститися від санкцій США - Reuters


Російські банки придумали, як захиститися від санкцій США - Reuters

Провідні російські банки мають намір використовувати взаємні кореспондентські рахунки для валютних розрахунків на випадок введення Сполученими Штатами нових санкцій проти одного або декількох з них, повідомило агентство Reuters з посиланням на джерела.

Цю схему банки почали розробляти спільно з Міністерством фінансів і Центробанком в минулому році. Вона повинна дозволити виграти час у разі, якщо який-небудь з великих банків виявиться через санкції відрізаним від валютних операцій.

“Кожен важливий банк має покроковий план, що він робить в тій чи іншій ситуації. Перший місяць розписаний по днях, а то й по годинах”, – сказав агентству високопоставлений чиновник.

Як зазначає Reuters, дві найбільші загрози для банківського сектора в Росії – відключення від системи обміну банківськими повідомленнями SWIFT і заборона на роботу з валютою, яка надходить переважно від американських банків. На випадок відключення від SWIFT є система обміну фінансовими повідомленнями Банку Росії.

Щоб продовжувати проводити валютні операції після потрапляння до санкційного списку великі російські банки готуються використовувати валютні коррахунки, які у них вже є, або відкривати нові.

“Тобто вони будуть ці долари гнати всередині себе через внутрішні проводки, минаючи коррахунок, наприклад, в Citi”, – сказав співрозмовник Reuters, додавши, що “все одно хтось один з цього ланцюжка повинен мати коррахунок в доларах в Citi або JP Morgan”.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua