Експерти очікують вплив інфляції на вартість продуктів


Експерти очікують вплив інфляції на вартість продуктів

В українській Асоціації постачальників торговельних мереж, порівнюючи з минулим роком, вважають, що і в березні-квітні 2019 року буде стрибок цін, передає Сегодня.

“Якби не було зміцнення гривні, інфляція була б значно вищою, бо курс валюти зараз має найбільший вплив на інфляцію”, – зазначив директор Асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко.

Вони впевнені, що соціальні виплати, індексація пенсій і одноразова виплата пенсіонерам в березні-квітні підвищить ціни. “У березні очікується значне збільшення інфляції в кілька разів, в порівнянні з лютим. Наприклад, зараз, за ​​нашими даними, овочі подорожчали на 0,1%, то в березні – квітні це може бути 1-1,5%. Тобто тільки за два місяці ми можемо набрати 30% за рік.

За словами Олексія, найбільше в ціні зросте хліб – в середньому до 3%. Вартість овочів буде коливатися в рамках +/- 10%, але за підсумками 4-5 місяців зростання буде несуттєвим.

А м’ясо збереже цінову стабільність до квітня, коли, в зв’язку з закінченням посту, відбудеться невеликий стрибок цін.

При цьому, зазначив Дорошенко, ціни на продукти можуть відрізнятися на 70% в залежності від регіону. Раніше повідомлялося, що за даними Держстату, за місяць зростання цін сповільнилося вдвічі. У лютому інфляція скоротилася до 0,5% в порівнянні з 1% місяцем раніше. Річна інфляція прогнозується на рівні 6,3%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua