Як українські розробники ставляться до підвищення податку для ФОП (дослідження)


Як українські розробники ставляться до підвищення податку для ФОП (дослідження)

В кінці лютого в Раді був зареєстрований законопроект, який пропонує створити нову – п’яту групу ФОП виключно для IT-фахівців. У цій групі ставка податку зросте до 10% до 2025 року. Портал DOU провів опитування майже 8000 українських розробників і дізнався, чи підтримують вони ініціативу.

В опитуванні взяли участь 7 973 фахівці. З них майже 90% – ФОП, 5,3% – штатні співробітники, 4% – не оформлені і 1,7% – оформлені на мінімальну зарплату.

Більшість IT-фахівців проти підвищення податку для ФОП. 65% респондентів не підтримують ініціативу, в той час як за неї виступає всього 23,8%. Такий розподіл відповідей актуальний для всіх груп IT-фахівців: ФОПів, штатних працівників, оформлених на мінімальну зарплату і тих, що працюють без оформлення.

Розробники не хочуть підвищення податків через недовіру до держави. Серед причин, чому фахівці виступають проти підвищення податків для ФОП – високий рівень корупції, відсутність реформ і крадіжка бюджетних коштів. Частина респондентів відзначили, що в Україні і так високі податки.

IT-фахівці готові платити більше податків за умови, що система буде зрозумілішою. Респонденти помітили, що будуть згодні з податком у 10%, якщо система освоєння бюджетних коштів стане більш прозорою, а також – якщо побачать реальні зміни в країні.

Збільшення податку посилює бажання фахівців виїхати з країни. Якщо податок підвищать, майже половина респондентів почне готуватися до релокації. При цьому 14% зазначили, що точно переїдуть в іншу країну, 18,7% приймуть нові правила, а 17% – підуть у тінь.

Прихильники підвищення податку підкреслюють, що 10% – не проблема. Майже 70% з них вважають такий податок невеликим. Крім цього, більшість респондентів відзначають, що навіть після підвищення він все одно залишиться меншим, ніж у штатних співробітників.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua