Китай завершить будівництво «штучного сонця» вже в 2019 році


Китай завершить будівництво «штучного сонця» вже в 2019 році

Вчені Китайської академії наук збираються завершити в цьому році будівництво нового токамака. Установка повинна оновити рекорд у створенні високотемпературної плазми і наблизити отримання енергії з реакції термоядерного синтезу.

У листопаді минулого року китайські фахівці з Інституту фізики плазми розігріли в експериментальному надпровідному токамаці EAST «штучне сонце» до 100 млн градусів Цельсія. У минулу неділю представник Китайської національної ядерної корпорації Дуань Сюйжу оголосив, що інженери завершать роботи над новим токамаком HL-2M в 2019 році.

Восени реактор EAST довів температуру електронів у плазмі до 100 млн градусів, а температуру іонів – до 50 млн С. Токамак HL-2M зможе вдвічі збільшити останній показник. 100 млн градусів – це в сім разів вище від температури на Сонці. Також новий токамак піднімає рівень електричного струму в плазмі з 1 трлн до 3 трлн ампер.

Досягнення межі температури іонів в 100 млн градусів – одна з трьох умов появи функціональних термоядерних реакторів.

Дві інші – утримання плазми всередині обмеженого простору протягом досить довгого часу і забезпечення високої щільності плазми.

Якщо HL-2M дозволить втілити ці плани, установка стане зразком для створення майбутніх термоядерних реакторів і величезним внеском Китаю в споруджуваний у Франції Міжнародний експериментальний термоядерний реактор (ITER), який буде завершено не раніше 2025 року.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua