Дарина Ляшенко: чому працювати з PayPal краще через Грузію


Дарина Ляшенко: чому працювати з PayPal краще через Грузію

Навіщо вам PayPal?

Глобальність. Популярність системи, насамперед, пояснюється її глобальністю. Робота з великими торговельними майданчиками (наприклад, ebay, etsy, ecrater) неможлива без акаунта на Paypal. Аналогічні системи, наприклад, Яндекс гроші, Google Wallet, характеризуються обмеженою територіальністю, тобто широко використовуються для розрахунків у межах конкретного регіону (CНГ, США). Інші системи, такі як, Skrill і 2Checkout, не настільки популярні в глобальному використанні.

PayPal же діє і понад 200 країнах світу, серед яких країни Африки, Америки, Європи та Азії. Єдиною відмінністю роботи системи в кожній країні є варіативність сервісів і можливості виведення грошей з системи.

Зручність. Основною проблемою при здійсненні платежів сьогодні є банківський compliance і система контролю грошових переказів. Багато банків, в тому числі банки-кореспонденти відмовляються виконувати платіжні доручення через погану репутацію банку-відправника, неблагонадійність юрисдикції банку, компанії, що здійснює переказ або просто відсутність спільного кореспондентського рахунку в конкретній валюті.

Перекази в PayPal здійснюються всередині системи між її зареєстрованими користувачами, тому складнощів подібного роду не виникає.

Безпека. При здійсненні платежів система PayPal не розкриває персональні дані про картку, банківський рахунок і сам банк третім особам. Перекази здійснюються між користувачами системи, які ідентифіковані по email.

Особливості реєстрації. Одним з етапів ідентифікації юридичної особи в якості користувача PayPal є процедура підтвердження адреси, як факт того, що компанія справді існує.

В рамках ідентифікації запитується документ, що підтверджує фізичну адресу користувача – юридичної особи, місцевий телефон для зв’язку. На сьогодні це є обов’язковими атрибутами компаній з оншорним статусом.

Чим може допомогти Грузія?

Перш за все, це зручна система оподаткування. Грузія з 2017 року впровадила зміни до податкового законодавства за аналогією з європейською Естонією: при реінвестуванні отриманого прибутку бізнес не платить податки. Для більшості представників середнього бізнесу подібного роду умови задовольняють основні запити у використанні компаній-нерезидентів.

По-друге, в Грузії відсутній валютний контроль, а грузинські компанії вільно отримують, зберігають і розраховуються з партнерами, використовуючи міжнародні валюти (USD, EUR).

По-третє, Грузія не входить до «чорних списків» офшорних зон або списків країн, які підпадають під правила ТЦУ.

Нарешті, незаперечною перевагою для реєстрації бізнесу в Грузії є банківська система країни. Банки кореспонденти мають позитивну практику роботи з грузинськими колегами, які, як правило, клієнтоорієнтовані не гірше від європейських колег.

Використання інкасо, акредитивів, систем подвійного захисту при платежах, зручний інтернет банкінг, спеціальні преміум умови для великих приватних і бізнес клієнтів – звичайні інструменти для грузинських фінустанов.

Крім перелічених переваг грузинські компанії мають головний «козир у рукаві» – можливість роботи c системою PayPal.

Всі переваги PayPal, як і раніше, недоступні українському бізнесу. Можливо лише відкриття персонального акаунта для особистого користування. Опція відкриття рахунку для українських юридичних осіб відсутня, як і можливість виведення коштів із системи на рахунки українських банків.

Тому, якщо український бізнес планує працювати через PayPal, то доводиться або звертатися до посередників, що не завжди вигідно і зручно, або передислокуватися в інші юрисдикції, де PayPal працює в повному обсязі.

При цьому можливість роботи з PayPal створює додаткову перевагу для Грузії, як зручної юрисдикції для ведення міжнародного бізнесу.

Незалежно від напрямку діяльності, наявність компанії і рахунку в Грузії дозволить оптимізувати і спростити роботу, а використання PayPal дозволить розширити і масштабувати бізнес.

Дарина Ляшенко, провідний юрист, Міжнародна юридична служба Interlegal

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Колонка відображає виключно точку зору автора, та може не збігатися з думкою редакції. Публікація колонок здійснються згідно Правил, а Finance.ua виконує лише роль носія. Копіювати ці авторські матеріали можна лише за наявності посилання на автора та Finance.ua.

Також з цієї теми: Фінтех і Картки
Дивись також
Весь ринок:Фінтех і Картки
Архiви:2020 2019 2018 2017 2016 2015
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua