Swedbank потрапив у скандал з відмиванням російських грошей – ЗМІ


Swedbank потрапив у скандал з відмиванням російських грошей – ЗМІ

Один з найбільших банків Швеції Swedbank може бути замішаний у відмиванні понад 40 млрд крон (близько 4 млрд дол.) протягом восьми років. Як з’ясував шведський телеканал NVT, шахрайські дії, ймовірно, пов’язані з великим скандалом в Danske Bank.

За даними телеканалу, мільярди крон були відмиті через філії Swedbank і Danske Bank в країнах Балтії, зокрема в Естонії.

Журналісти стверджують, що отримали доступ до засекречених документів про транзакції між клієнтами цих двох банків в 2007-2015 роках. До клієнтів відносяться поштові фірми з юридичними адресами у Великій Британії і компанії без контактних даних, які не ведуть будь-якої діяльності.

З паперів банку виходить, що операції пов’язані з раніше розкритими махінаціями в Danske Bank. У розслідуванні йдеться, що клієнти Swedbank перевели близько 300 млн крон (більше 32,2 млн доларів) на рахунки 40 компаній зі співпадаючими адресами.

Також журналісти виявили дані про тисячі клієнтів банку з рахунками в країнах Балтії, зареєстрованих в Белізі і на Британських Віргінських островах, які часто називають “офшорним раєм”.

Нагадаємо, з 1 липня 2018 року прокуратура Естонії оголосила про порушення кримінального розслідування обставин відмивання грошей за участю співробітників відділення Danske Bank. У вересні банк опублікував результати перевірки 6,2 тисячі клієнтів естонського відділення, визнавши, що більшість з них можуть вважатися підозрілими.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua