Мінекономрозвитку показало структуру експорту товарів до ЄС (інфографіка)


Мінекономрозвитку показало структуру експорту товарів до ЄС (інфографіка)

Експорт українських товарі до країн Європейського Союзу у 2018 році становив 20,2 млрд доларів.

Про це повідомила прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі України у Facebook.

За підсумками 2018 року найбільшим споживачем української продукції став Євросоюз. Туди Україна продала товарів на $20,2 млрд.

Як зазначається в публікації, найбільшу частку (30,2%) в експорті займає продукція АПК і харчової промисловості, якої було поставлено на 6,126 млрд доларів. Далі йдуть продукція металургійного комплексу з часткою 22,0% на суму 3,057 млрд доларів, продукція машинобудування (15,2% на суму 2,704 млрд доларів), мінеральні продукти (13,4% на 1,152 млрд доларів) і деревина (5,7% на 1,036 млрд доларів).

ТОП-3 європейські країни, які торік найбільше імпортували українську продукцію:

  • Лідером серед споживачів українських товарів стала Польща. Експорт до цієї країни рекордно зріс, аж на 19,6% та склав $3,25 млрд. Найбільше західні сусіди купували українські зернові культури, насіння та плоди маслянистих рослин, жири та олії рослинного або тваринного походження, а також руди, шлаки, чорні метали та деревину.
  • Друге місце серед європейських споживачів української продукції посіла Італія, експорт до якої зріс на 6,5% та склав $2,62 млрд.
  • Третя сходинка за Німеччиною. Експорт до цієї країни ↑ збільшився на рекордних 25,9% та склав $2,2 млрд. Також хочемо зазначити, що, крім зернових культур, чорних металів та деревини, німецьких покупців зацікавили продукти легкої промисловості, а саме: одяг, текстиль та дизайн.
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua