Боротьба з пластиковими відходами підірве попит на нафту більше, ніж очікувалося


Боротьба з пластиковими відходами підірве попит на нафту більше, ніж очікувалося

Нафтова галузь недооцінює вплив зміни споживчих настроїв на свій бізнес: боротьба з пластиковими відходами підірве попит на нафту більше, ніж було прийнято вважати.

Про це пише Financial Times.

Кафе і ресторани відмовляються від пластикових соломинок, магазини – від одноразових пакетів, у багатьох країнах ухвалююються закони про обмеження одноразової упаковки в самих різних сферах. Рано чи пізно ці зміни вплинуть і на нафтогазові компанії.

Зараз більше половини світового попиту на нафту забезпечує транспорт. На частку нафтохімії припадає всього 15% споживання нафти, однак Міжнародне енергетичне агентство (МЕА) очікує, що до 2040 року ця частка досягне 50%. Нафтохімічні підприємства залишаться головним джерелом попиту на нафту, зростання в якому буде прискорюватися, а не сповільнюватися, як в інших сегментах.

Однак деякі експерти вважають помилковим припущення, що в наступні два десятиліття попит на пластмаси і вироби з них буде зростати істотно швидше за світову економіку, як це було в останні десятиліття.

Прогнози МЕА та інших компаній і організацій виходять зі стабільно високого споживання пластмас – зі зростанням в середньому на 3% за рік в 2017-2040 роках. Для цього сьогоднішні ринки, що розвиваються, повинні зберегти наявні моделі споживання. Крім того, повинні реалізуватися очікування, що “невидимий пластик” (компоненти цифрової інфраструктури, смартфонів й інших електронних пристроїв) стане новим незамінним джерелом попиту.

Однак зараз 45% всього пластика, що виготовляється в світі, йде на пакувальні матеріали, тоді як на електроніку – лише 7%. Зниження використання пластикових пакетів і низки інших видів пластику може уповільнити зростання його загального споживання удвічі в найближчі два десятиліття, тим самим послаблюючи перспективи попиту на нафту.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua