Глава представництва МВФ прокоментував ціни на газ в Україні


Глава представництва МВФ прокоментував ціни на газ в Україні

Міжнародний валютний фонд на досвіді багатьох країн впевнений у неефективності контролю над цінами з точки зору забезпечення соціального захисту.

Про це повідомляє глава представництва МВФ в Україні Йоста Люнгман.

З точки зору МВФ, найбільш оптимальний підхід – надати право ринкам визначати ціну, а потім надавати адресні субсидії тим, хто їх більше потребує, сказав Люнгман і зазначив, що контроль над цінами призводить до надмірного споживання і корупції.

Глава представництва МВФ нагадав про прогрес України за останні п’ять у відході від урядового контролю над цінами на газ для домогосподарств.

“В результаті багаті домогосподарства платять істотну частку вартості енергоносіїв, які вони споживають. А додаткові надходження в бюджет забезпечують ресурс, який використовується для надання допомоги менш забезпеченим домогосподарствам, які не можуть повністю сплатити ціну на енергоносії. Система субсидій була значно розширена, і вона забезпечує систему соціального захисту для значної частини менш заможних домогосподарств”, – сказав він.

Люнгман також зазначив, що нецільовий і неефективний спосіб надання субсидій кожному зараз заміщається прозорою та адресною субсидією для тих, хто насправді її потребує.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua