0 800 307 555
0 800 307 555

У США винайшли пристрій, який перетворює сигнали Wi-Fi на електрику


У США винайшли пристрій, який перетворює сигнали Wi-Fi на електрику

Дослідники з Массачусетського технологічного інституту випустили перший повністю гнучкий пристрій, який може перетворювати енергію сигналів Wi-Fi на електрику, необхідну для живлення електроніки.

Такий тип антени, яка перетворює електромагнітну енергію на постійний струм, називається ректенна. Вченим вдалося зробити цю ректенну гнучкою.

Оскільки ректенна є гнучкою, її можна розгорнути на великих площах, подібно до шпалер, або використовувати в невеликих портативних пристроях, таких як гнучкі смартфони. Ця технологія може бути використана навіть в медичних імплантатах.

“В ідеалі ви не хочете використовувати батареї для живлення цих систем, тому що, якщо вони будуть пропускати літій, пацієнт може померти. Набагато краще збирати енергію з навколишнього середовища, щоб живити ці маленькі лабораторії всередині тіла і передавати дані на зовнішні комп’ютери, – сказав інженер Хесус Грааль з Технічного університету Мадрида.

Нова ректенна може захоплювати більш високі частоти, ніж інші гнучкі випрямлячі, які не можуть захоплювати гігагерцові частоти, на яких працює Wi-Fi.

“Така конструкція дозволила створити повністю гнучкий пристрій, достатньо швидкий для охоплення більшості радіочастотних діапазонів, використовуваних нашою повсякденною електронікою, включаючи Wi-Fi, Bluetooth, стільниковий LTE і багато інших”, – пояснив інженер Сюй Чжан з MIT.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua