0 800 307 555
0 800 307 555

Дмитро Замотаєв: придбання нерухомості. Іпотека, розстрочка чи накопичення?


Дмитро Замотаєв: придбання нерухомості. Іпотека, розстрочка чи накопичення?

Що вигідніше сьогодні в Україні: брати іпотеку, скористатися розстрочкою чи самостійно накопичити на житло?

Кожен варіант придбання нерухомості має свої переваги і недоліки, які є критичними для тієї чи іншої людини.

Розглянемо кожен з них.

Отже, на сьогоднішній день найбільшою популярністю користуються три варіанти придбання нерухомості:

1. Купівля нерухомості за рахунок раніше накопичених власних коштів. Цей варіант є найбільш економним, але і, відповідно, найтривалішим.

Сьогодні при середній вартості 1-кімнатної квартири в м. Києві в 43 тис. дол. США, сім’ї в складі 2-х працюючих осіб, які отримують середню зарплату по регіону, доведеться збирати на її купівлю понад 10 років.

Такі реалії роблять цей варіант доступним для обмеженого кола людей, які, як правило, покращують свої житлові умови, попередньо продавши власне житло.

2. Купівля квартири з використанням банківського кредиту. Найбільш економічно доцільний варіант купівлі нерухомості, який дозволяє клієнту моментально стати власником квартири і розтягнути остаточний розрахунок за нерухомість на тривалий строк – до 20 років.

При цьому клієнт не обмежується банком у достроковій виплаті кредиту, якщо це дозволяють фінансові потоки клієнта.

Водночас можливість виплатити за кредит на квартиру протягом 20 років дає клієнту можливість сформувати «фінансову подушку» на випадок непередбачених ситуацій.

В такому випадку клієнт за 20 років заплатить банку відсотки за користування кредитними коштами у розмірі, не меншим за вартість нерухомості, що купується, що є прийнятною платою за таке довгострокове кредитування.

Чим меншим буде строк користування кредитом, тим менше відсотків у підсумку переплатить клієнт.

Розуміючи це правило, банки пропонують багато спільних продуктів з партнерами-забудовниками, які дозволяють клієнту придбати нерухомість з низькою відсотковою ставкою, як мінімум, на перші 1-5 років. Це дає людині можливість придбати бажану нерухомість з мінімальною переплатою.

3.Придбання нерухомості в розстрочку. Продукт безпосередньо самих забудовників для активізації продажу нерухомості, який набирає основні обороти в періоди припинення банківського кредитування.

Основною особливістю цього варіанту придбання нерухомості є:

• дуже короткий строк оформлення – 2-3 роки;

• відсутність у клієнта права власності на нерухомість до моменту повної виплати кредиту;

  • практика забудовників з перегляду ціни квадратного метра протягом дії договору розстрочки.

Все це робить цей продукт дуже нішевим і затребуваним для вузького кола людей, які мають достатні грошові потоки для оперативного викупу нерухомості в досить короткі строки.

Дмитро Замотаєв, начальник департаменту роздрібного бізнесу Глобус Банку

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Колонка відображає виключно точку зору автора, та може не збігатися з думкою редакції. Публікація колонок здійснються згідно Правил, а Finance.ua виконує лише роль носія. Копіювати ці авторські матеріали можна лише за наявності посилання на автора та Finance.ua.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua