0 800 307 555
Finance.ua розвивається і оновлює головну
Finance.ua - це не тільки стрічка новин. Ми вкладаємо багато сил у створення сервісів порівняння кредитів, депозитів і банківських карт. А наша редакція публікує багато путівників по вибору фінансових послуг і розповідає як не переплачувати.
Щоб показати все це читачам, ми винайшли головну сторінку сайту заново.

МВФ закликав не розраховувати на нього, якщо розпочнеться криза


МВФ закликав не розраховувати на нього, якщо розпочнеться криза

Провідні фахівці в галузі фінансів закликали уряди світу завершити реформи, поки світова економіка все ще демонструє стійке зростання. І попередили: у разі настання світової фінансової кризи на центральні банки покладатися не можна. Про це повідомляє CNBC.

«Було б добре, якщо б розвиток і стійкість економіки в цілому знову не покладалися на центральні банки, щоб протистояти наступному шоку», – заявила директор-розпорядник МВФ Крістін Лагард під час виступу на Всесвітньому економічному форумі в Давосі.

«Ось чому я думаю, що політики повинні обрати правильний курс дій, коли справа доходить до фіскальної політики і до фактичного завершення реформ, які деякі з них почали, а деякі лише злегка їх торкнулися і повинні взятися за них глибше», – додала вона.

Центральні банки по всьому світу запустили потужні заходи стимулювання після фінансової кризи 2008 року і наступної боргової кризи в єврозоні. ФРС, Банк Англії і ЄЦБ здійснили безпрецедентні заходи, такі як зниження процентних ставок до рекордно низького рівня і скупки державних облігацій у величезних кількостях. Раніше повідомлялося, що ЄЦБ, наприклад, сподівається підняти ставки в другій половині 2019 року.

Тим не менш, багато хто вважає, що це може привести до самозаспокоєння і відчуття того, що центральний банк завжди прийде на допомогу, і тому в країнах не проводяться необхідні реформи.

“Я сподіваюся, що ми не покладаємося на центральні банки у вирішенні проблем», – заявив генеральний директор Серхіо Ермотті.

Він додав, що країни повинні “вживати гіркі ліки” (проводити жорсткі реформи – ред.), поки умови для їх реалізації сприятливі. Додавши, що зміни повинні бути настільки якісними, щоб у людей і роботодавців зникли постійні страхи з приводу наростаючої автоматизації і втрати робочих місць.

Любов Мельникова

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:МВФ
В Контексті Finance.ua
Опитування