0 800 307 555
0 800 307 555

Українці за рік збільшили попит на пам'ятні монети


Українці за рік збільшили попит на пам'ятні монети

Українці відновили попит на пам’ятні монети після кризи, і в 2018 році Національний банк реалізував на внутрішньому ринку майже 3,1 мільйона штук монет, що у 2,5 разу більше від показника 2017 року.

Про це розповіла заступник начальника відділу нумізматичної продукції та маркетингу департаменту грошового обігу НБУ Вікторія Сузанська.

“Попит відновився. У нас щороку спостерігається зростання кількості реалізованих монет. За минулий і за позаминулий рік спостерігається сплеск інтересу до нашої продукції”, – сказала Сузанська.

За її словами, високою популярністю серед українців користуються випущені в минулому році пам’ятні монети “Колесо життя” та “Копання картоплі”.

Також, як зазначила Сузанська, користуються попитом і пам’ятні банкноти, тому Нацбанк планує випускати нові.

“Банкноти випускаються обмеженим тиражем. Вони не платіжні, але користуються попитом. В цьому році ми плануємо дві пам’ятні банкноти”, – додала вона.

Також представник НБУ висловила думку, що сучасні банкноти дрібних номіналів і дрібні монети, які Нацбанк припинив або припинить випускати в обіг, надалі також будуть користуватися попитом колекціонерів.

“Колекціонери це все відстежують, у них своїх критерії оцінки. Тому, звичайно, все користується попитом”, – сказала Сузанська.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Банківські метали
Все, що ми знаємо про:НБУ
Опитування
В Контексті Finance.ua