В Україні зникне різниця між державними і приватними лікарнями - МОЗ


В Україні зникне різниця між державними і приватними лікарнями - МОЗ

У Міністерстві охорони здоров’я України заявили, що різниця між державними і приватними лікарнями в нашій країні незабаром має зникнути.

Про це розповів заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк.

Читайте також: Лікарі зможуть укладати декларації понад рекомендовану кількість – МОЗ

“Нацслужба здоров’я направляє гроші згідно з договорами і кількістю послуг, що надаються. Тому людина зможе вибирати будь-який заклад, в тому числі і приватний, якщо він бере участь в програмі “Безкоштовна діагностика”. Я думаю, скоро ми взагалі забудемо про розмежування на державні і приватні установи, не звертатимемо уваги на форму власності. Це конкуренція за пацієнта”, – зазначив він.

МОЗ почало підраховувати, скільки коштує кожна послуга в лікарні. І тепер фінансування охорони здоров’я залежить від того, де пацієнти лікуються і від чого саме.

Поки що є тарифи на первинну медицину: послуги терапевтів, сімейних лікарів та педіатрів. Якщо приватну лікарню влаштовують тарифи держави, вона може відмовитися брати гроші з пацієнта – лікування оплачує держава. Для цього медзаклад укладає договір з Національною службою здоров’я України.

До 2020 року МОЗ розрахує тарифи на послуги у всій медицині: скільки коштує візит до окуліста, скільки коштує видалити апендицит тощо. І гроші держава буде платити туди, куди підуть лікуватися пацієнти, незалежно від форми власності.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua