0 800 307 555
0 800 307 555

Попит домогосподарств Великобританії на кредитні картки падає через невизначеність із Brexit


Попит домогосподарств Великобританії на кредитні картки падає через невизначеність із Brexit

Попит домашніх господарств Великобританії на позики по кредитних картках впав – це ще одна ознака того, що населення затягує паски через невизначеність у зв’язку з Brexit, повідомляє Independent.

Останнє опитування Банку Англії щодо умов кредитування показало в четвер, що попит на такі незабезпечені кредити в четвертому кварталі протягом наступних трьох місяців, як очікується, буде найслабкішим з моменту початку проведення опитувань в 2007 році.

Чистий процентний баланс впав з -7,2 в 3 кварталі до -20,7. Це слабшу від попереднього рекордного мінімуму -20,4, досягнутого під час кризи 2008-2009 років.

Витрати домашніх господарств становлять близько 60% економіки Об’єднаного Королівства, і будь-яке ослаблення апетиту споживачів до витрати коштів буде негативно позначатися на загальному зростанні ВВП.

“Дослідження показує, що крайня невизначеність, викликана Brexit, не кращим чином вплине на економіку, принаймні, в найближчій перспективі”, – сказав Говард Арчер з клубу EY Item.

Він додав: “Дуже низький коефіцієнт заощаджень домогосподарств і перспектива поступового підвищення процентної ставки в найближчі місяці, ймовірно, обмежать готовність споживачів брати кредити”.

Показники споживчої довіри також слабшають, причому, за даними останнього дослідження, це найгірший результат за останні п’ять років.

Згідно з окремими даними Банку Англії, в лютому 2018 року темпи зростання кредитування домашніх господарств у Великобританії досягли 9,5% в річному численні. Але потім різко сповільнилися, впавши до 8% в листопаді.

Банк також повідомив, що попит на кредити з боку великих корпорацій впав в останньому кварталі 2018 року і, як очікується, “значно знизиться” в першому кварталі 2019 року.

Передбачається також негативний попит на кредити з боку малих і середніх компаній.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Кредит&Депозит
Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua