Єврокомісія запропонувала план розвитку транспорту між ЄС та Україною


Єврокомісія запропонувала план розвитку транспорту між ЄС та Україною

Єврокомісія спільно зі Світовим банком розробила інвестиційний план дій для розвитку інфраструктури в країнах “Східного партнерства”.

Про це повідомляє DW з посиланням на план, опублікований Єврокомісією 15 січня.

Для реалізації плану будуть потрібні інвестиції в розмірі майже 13 млрд євро, за які планується побудувати або реконструювати 4800 кілометрів доріг і залізничних колій, а також аеропорти, порти, логістичні центри, пункти перетину кордону.

У плані йдеться про шість країн – Україну, Грузію, Молдову, Азербайджан, Білорусь і Вірменію. У 2017 році на саміті “Східного партнерства” було вирішено включити ці країни до Трансєвропейської транспортної мережі (TEN-T) – це одне з 20 завдань “Східного партнерства” до 2020 року.

“Посилення транспортних зв’язків як усередині регіону “Східного партнерства”, так і між регіоном і ЄС, надасть імпульс економічному зростанню і створенню робочих місць”, – заявила єврокомісар з питань транспорту Віолетта Булк.

Інвестиційний план визначає пріоритетні короткострокові (до 2020 року) і довгострокові (до 2030 року) проекти.

В Україні це, наприклад, ремонт ділянки траси Київ-Одеса в Черкаській області, на який необхідно 210 мільйонів євро, або будівництво Північної об’їзної дороги Львова, на яке буде потрібно 120 мільйонів євро.

Очікується, що гроші на останній проект можуть виділити Європейський інвестиційний банк або Європейський банк реконструкції і розвитку. В авіаційній галузі, наприклад, 300 мільйонів євро потрібні на реконструкцію другої злітної смуги і новий вантажний термінал київського аеропорту “Бориспіль”.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua