0 800 307 555
0 800 307 555

"Право на забуття": рішення суду щодо видалення Google посилань з пошукової видачі за запитом користувачів


"Право на забуття": рішення суду щодо видалення Google посилань з пошукової видачі за запитом користувачів

Європейський суд може пом’якшити підхід до застосування законодавства про так зване “право на забуття” – видалення посилань з пошукової видачі за запитом користувачів.

Пошуковик Google не зобов’язаний гарантувати дотримання цього права користувачам за межами Європейського союзу, йдеться в опублікованому в четвер висновку генерального адвоката вищої судової інстанції ЄС Мацея Шпунара (Maciej Szpunar).

“Я не вважаю за доцільне давати положенням законодавства ЄС настільки широке тлумачення з тим, щоб вони отримали силу за межами 28 держав-членів”, – написав М. Шпунар.

Однак європейські прихильники свободи слова порівнювали такий підхід з цензурою в інтернеті. За цей час Google отримав майже 3 млн запитів від користувачів в країнах ЄС.

Google вже кілька років сперечається з французьким регулятором про застосування цього права, зокрема, про те, чи слід поширювати жорсткі норми ЄС на користувачів по всьому світу. Після того, як регулятор оштрафував компанію на 100 тис. євро в 2016 році, справу було передано до Європейського суду.

Довідка .finance.ua

  • У 2014 році “право на забуття” (також “право бути забутим”) стало частиною законодавства Євросоюзу.
  • У 2015 році Європейський суд зобов’язав інтернет-пошуковики видаляти посилання на інформацію про громадян на їхню вимогу, якщо така інформація застаріла, є помилковою або порушує їхнє право на недоторканність особистого життя.
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Фондовий ринок
Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua