0 800 307 555
0 800 307 555

У НБУ розповіли, що допомогло стримати інфляцію


У НБУ розповіли, що допомогло стримати інфляцію

Споживча інфляція сповільнилася з 13,7% в 2017 році до 9,8% в 2018 році, за даними Держстату. Це свідчить про розворот тренду зростання інфляції, який спостерігався в 2017 році, і ослаблення фундаментального інфляційного тиску на українську економіку.

Про це повідомили в прес-службі НБУ.

Читайте також: Інфляція в Україні сповільнилася до однозначного показника — Держстат

“Споживча інфляція сповільнилася з 13,7% в 2017 році до 9,8% в 2018 році, за даними Держстату. Це свідчить про розворот тренду зростання інфляції, який спостерігався в 2017 році, і ослаблення фундаментального інфляційного тиску на українську економіку. Це сталося насамперед завдяки жорсткій монетарній політиці Національного банку”, – йдеться в повідомленні.

Разом з тим, незважаючи на очікуване зниження, за підсумками року інфляція очікувано перевищила мету Національного банку 6% ± 2 п. п. на кінець 2018 року, встановлену Основними принципами грошово-кредитної політики на 2018 рік і середньострокову перспективу.

“Розгорнути тренд зростання інфляції і знизити інфляцію до однозначного рівня за підсумками року вперше за п’ять років допомогла перш за все жорстка монетарна політика Національного банку. Поступове підвищення облікової ставки почалося з жовтня 2017 року з урахуванням посилення інфляційних ризиків. Протягом минулого року для зниження інфляції в цільових орієнтирах у середньостроковій перспективі Правління Національного банку чотири рази підвищувало облікову ставку – всього на 3,5 пункту до поточних 18,0% річних. Це зумовило підвищення процентних ставок і, відповідно, надавало стимули для збільшення заощаджень. Крім того, це призвело до зміцнення курсу гривні до валют країн – основних торгових партнерів України”, – додали в прес-службі.

Також уповільнення інфляції відбувалося завдяки сприятливій ціновій кон’юнктурі для українського експорту на зовнішніх ринках у першій половині року та рекордному врожаю зернових у другому півріччі, які підтримували високу пропозицію валюти на міжбанківському валютному ринку, також створювали умови для зміцнення курсу гривні.

Розширення внутрішньої пропозиції окремих продуктів харчування завдяки високому врожаю фруктів та олійних, збільшення виробництва продукції птахівництва, а також зниження світових цін на продукти харчування були додатковими факторами.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua