0 800 307 555
0 800 307 555

Щодо розповсюдження недостовірної інформації в програмі "Стоп корупція" від 29.12.2018 р. – офіційна позиція Банку


Щодо розповсюдження недостовірної інформації в програмі "Стоп корупція" від 29.12.2018 р. – офіційна позиція Банку

АТ «Сбербанк» повідомляє, що інформація, яка міститься у випуску програми «Стоп корупція» від 29.12.2018 року (5 канал), присвяченій взаємовідносинам з ПрАТ «КЗБН« Росинка», упереджена і не узгоджується з принципами об’єктивної журналістики. Крім того, у програмі зроблено ряд заяв із використанням тверджень, які не відповідають дійсності.

Вся діяльність АТ «Сбербанк» здійснюється виключно в рамках чинного законодавства України.

Розміщення на сайті інформації щодо проблемних активів для залучення інвесторів з метою погашення боргів підприємства, зокрема, шляхом продажу права вимоги за кредитом, є звичайною практикою всіх банківських установ.

Раніше АТ «Сбербанк» позначив офіційну позицію і надав розгорнутий коментар на запит щодо ситуації навколо ПрАТ «КЗБН «Росинка», проте ця інформація не була відображена в сюжеті програми.

Додатково вважаємо за необхідне звернути увагу на наступні факти:

- у лютому 2015 року кредитна заборгованість ПрАТ «КЗБН «Росинка» була реструктуризована, однак жодного погашення боргу з початку 2015 року не відбулося, а подальші дії менеджменту позичальника були спрямовані на ухилення від виконання своїх зобов’язань.

- з початку 2015 року власниками був реалізований послідовний план виведення коштів і нарощування кредиторської заборгованості за рядом пов’язаних підприємств («ТД «Росинка»,«Телара» та ін.); переведення дебіторської заборгованості, що входила до активів ПрАТ «КЗБП «Росинка», і за рахунок якої могла бути погашена заборгованість перед кредиторами, на інших юридичних осіб, що істотно погіршило фінансову стабільність підприємства.

– 26.10.2015 р. було порушено провадження у справі № 902/1406/15 про банкрутство (нагадуємо, що вся інформація щодо кредиторів та ініціаторів банкрутства є публічною і загальнодоступною за номером справи за допомогою сайту «Єдиний державний реєстр судових рішень»).

При цьому, процедурі ініціюванню банкрутства передував ряд дій власників «Росинки», які також мали місце в 2015 році:

- укладання фіктивних угод і збільшення боргу підприємства на 600 млн. грн (що в декілька разів перевищує борг перед банком і активи підприємства);

- зміна місцезнаходження підприємства на м. Вінниця (зазвичай подібна практика має місце для пошуку необхідного суду та реалізації «схеми контрольованого банкрутства»);

- реєстрація підприємства-«клона» – ТОВ «КСВ «Росинка», яке повністю «поглинуло» всю матеріально-технічну, сировинну і клієнтську базу ПрАТ« КЗБН «Росинка», чим остаточно було доведено до банкрутства підприємство з багаторічною історією (в даному контексті звертаємо увагу, що у випуску програми «Стоп корупція» навіть не здійснено спробу з’ясувати хто є власником активів і хто їх використовує для господарської діяльності);

- в результаті збільшення кредиторських вимог за рахунок «дружніх» власникам «Росинки» підприємств, Банк не ввійшов до комітету кредиторів, а ТОВ «Телара» стала одноосібним контролером процедури банкрутства та активів ПАТ «Росинка», не допускаючи інших кредиторів до врегулювання процедури банкрутства;

– 07.02.2018 р. з ініціативи ТОВ «Телара» ПрАТ «КЗБН «Росинка» (назву якого в 2017 р. було змінено на ПрАТ «Краплинка») визнано банкрутом. Ліквідатором без згоди кредиторів на безкоштовній основі передано все майно банкрута в користування ТОВ «КСВ «Росинка», яке безкоштовно і без будь-якого погашення боргів кредиторів, включаючи податки, користується майном підприємства.

На даний момент щодо фактів доведення до банкрутства ПрАТ «КЗБН «Росинка» і протиправних дій щодо заставного майна правоохоронними органами ініційовані кримінальні провадження.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Особисті фінанси
Дивись також
Весь ринок:Особисті фінанси
Все, що ми знаємо про:Сбербанк
Опитування
В Контексті Finance.ua