60% жінок працюють на низькооплачуваних посадах — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

60% жінок працюють на низькооплачуваних посадах

Особисті фінанси
548
Прем’єр Володимир Гройсман під час свого виступу на Українському жіночому конгресі запропонував вирішити питання нерівності в оплаті праці жінок і чоловіків.
За даними Державної служби статистики, за третій квартал 2018 р. зарплата чоловіків в Україні була майже на 24% вище, ніж зарплата жінок, причому ця різниця зросла порівняно з початком року.
Тетяна Пашкіна, HR-експерт розповідає, що ситуація з гендерною нерівноправністю в сфері оплати праці дуже болюча і не змінюється на краще вже досить довго, пише Сегодня.
Ще одне цікаве спостереження – чим нижчий рівень посади, тим більше там жінок. Наприклад, в Європі жінки становлять до 60% працівників в нижньому рівні оплати праці і лише 20% у верхньому рівні. В Україні ситуація схожа.
“Якщо ми візьмемо офісні вакансії – бухгалтерію, маркетинг, HR – традиційно жіночі галузі, то вони, зазвичай, не дуже добре оплачуються, особливо, якщо порівнювати з програмістами, інженерами і т.д. Наприклад, я заходжу на сайт з пошуку роботи і вибираю вакансію “HR відділу кадрів” – і у мене 74 чоловіки і 627 жінок, тобто серед кадровиків у нас переважна більшість жінок. А якщо ми вже візьмемо директора з персоналу, то щодо статі у нас вийде 117 чоловіків і 111 жінок. Все, що стосується напрямків, які швидко розвиваються, там у нас більше чоловіків. Як тільки ми говоримо про рутинну роботу – у нас більше жінок. Візьмемо навіть головних бухгалтерів. У нас буде 1200 дам і 200 чоловіків. А якщо взяти фінансових директорів, то у нас буде 250 чоловіків і 230 жінок. Така дивна ситуація: з сотень жінок – головних бухгалтерів, у нас чомусь викристалізувалися фінансові директори чоловіки”, – наводить цифри експерт.
Так, дійсно, жінки найчастіше подають резюме на низькооплачувані посади. За результатами дослідження серед загальної кількості резюме, 48% розмістили жінки. Найбільше їх представлено в таких професійних сферах: “Управління персоналом” (77% жінок серед всіх пошукачів), “Бухгалтерія” (77%), “Наука, освіта” (76%), “Адміністративний персонал” (76%), “Домашній персонал “(73%). Тоді як найменше – в категоріях: “Робочий персонал” (13%), “Авто” (11%), “Видобуток сировини” (8%), “Інсталяція” (6%), “Безпека” (5%).
“Аналіз бази резюме показав, що на українському ринку праці все ще залишаються сфери з нерівномірною представленістю жінок і чоловіків. До ТОП-5 сфер з найбільшою представленістю жінок увійшли ті, які стереотипно вважаються жіночими. Не виключено, що такий стан речей є похідним і від того, як прийнято виховувати дітей, які навички у них розвивати, в яких професіях їм краще реалізовуватися. Втім, деякі стереотипи поступово відходять у минуле. Часткову зайнятість і гнучкий графік роботи бажають мати як чоловіки, так і жінки. І загалом, на ринку праці фактично в рівній мірі фігурують представники обох статей”, – зазначає експерт.
За матеріалами:
Сьогодні
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас