Атестат для Кабміну: експерти оцінили роботу уряду в 2018 році — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Атестат для Кабміну: експерти оцінили роботу уряду в 2018 році

Казна та Політика
463
Новий рік все ближче, і “Сегодня” вирішила згадати, чим відзначився український уряд в 2018-му, а також виставити чиновникам оцінки за підсумком їхньої роботи. І хоча середня оцінка Кабміну коливається між “добре” і “задовільно”, у кожного окремо взятого міністерства свої досягнення і недоробки. Так, хоча Мінфін і відзначився в цьому році рекордно раннім бюджетом, скандал зі звільненням міністра Олександра Данилюка позначився на підсумковій оцінці. Міністерство оборони, незважаючи на успіхи в навчанні, так і не вирішило проблему з вибухами мінометів “Молот”.
“Цього року я б поставив Кабміну тверду трійку, – розповів політолог Ігор Петренко, – Особливо гучних провалів в цьому році я не пам’ятаю, але і досягнень гучних немає. Кабмін збирається, приймає рішення, в загальному, працює в плановому режимі”.
МОЗ: реформа і скандали на 4–
МОЗ запустив медреформу. Її старт виявився навіть успішнішим, ніж передбачалося: декларації з лікарями уклали понад 21 млн українців! Це, а також постійна боротьба з корупцією в медвузах, забезпечувало вотчині Уляни Супрун оцінку “відмінно”. Однак червневий скандал навколо її першого заступника Олександра Лінчевського, який невдало висловився про онкохворих, заявивши, що “вони всі помруть без варіантів”, знизив загальну для МОЗ оцінку до “чотирьох з мінусом”.
Міноборони: гуртожитки і пожежа на 4–
У 2018-му Міністерство оборони, по-перше, побудувало перші гуртожитки для військових. На них виділили 2,6 млрд грн, всього побудують 184 комплекси в 21 області. По-друге, рік був багатий на навчання – на Луганщині успішно провели танкові маневри, влітку Україну відвідали військові з 19 країн в рамках навчань “Сі Бриз-2018”, а на початку грудня стартували навчання резервістів. Але пожежа арсеналу боєприпасів в Ічні в жовтні і проблеми з мінометом “Молот” на Рівненському полігоні (6 липня через вибух міномета загинуло троє наших військових і ще 9 отримали поранення) серйозно зіпсували загальну оцінку.
Міністерство соціальної політики: монетизація і пенсії на 3+
Для Міністерства соціальної політики рік виявився непростим. Чиновникам так і не вдалося запустити монетизацію пільг і субсидій, яку вони обіцяють вже не перший рік. Її вирішено відкласти до 2019-го. Ще один прорахунок – на 2020-й переноситься старт другого рівня накопичувальної пенсійної системи. У міністерстві не розібралися, хто ж буде розпоряджатися цими грошима – держорган чи приватне підприємство. Втім, Мінсоцполітики може похвалитися новою системою перевірки субсидіантів, за яку воно і отримує заслужену трійку з плюсом.
МЗС: закон і посада на 4
Чиновники МЗС весь рік “билися” з угорськими колегами. І хоча вимоги Будапешта щодо мовної статті закону про освіту залишаються в силі, нашим дипломатам вдалося домогтися перейменування посади “уповноважений міністр з питань Закарпаття”. Це, а також швидка реакція на скандал з видачею угорських паспортів в Береговому забезпечують міністерству четвірку.
МВС: штрафи і активісти на 4–
З легкої руки МВС в Україні Рада підвищила штрафи за порушення ПДР. Наприклад, за їзду в нетверезому стані потрібно буде заплатити до 34 тис. грн, а за непристебнутий ремінь безпеки – 850 грн. Досягненням можна назвати і повернення на дороги “ТруКамів”, які дозволять ловити лихачів прямо на дорозі. А ось затягування справ про численні напади на активістів викликало шквал критики на адресу міністерства.
Мінфін: бюджет і кадрові сварки на 3
Мінфін відзначився раннім прийняттям бюджету. Ще ніколи в історії незалежної України головний кошторис країни не приймали в листопаді. При цьому чиновникам не вдалося уникнути кадрових проблем – влітку зі скандалом звільнили главу міністерства Олександра Данилюка. Причиною стала його скарга послам “Великої сімки” на те, що нібито прем’єр-міністр Володимир Гройсман відмовляється погоджувати запропоновану Данилюком кандидатуру на пост свого заступника. Міністр вважає, що його звільнили за те, що він виніс “сміття з хати”.
Міністерство інфраструктури: сотня лоукостів і справа в НАБУ на 4
Однозначною перемогою Міністерства інфраструктури в цьому році став бум лоукостів. За словами міністра Володимира Омеляна, сьогодні в Україні авіакомпанії пропонують 110 рейсів за лоукост-тарифами. Це близько 30% від всіх міжнародних рейсів в країні. Серед досягнень можна виділити і запуск поїзда “чотирьох столиць” (Київ – Мінськ – Вільнюс – Рига). Але на підсумковій оцінці міністерства позначилася підозра в незаконному збагаченні Омеляна, яку йому вручило НАБУ. Його навіть попросили здати свої закордонні паспорти. І хоча справа так нічим і не закінчилася, репутація Мінінфраструктури залишилася підмоченою.
МОН: “Нова українська школа” і булінг на 4
Міністерство освіти може похвалитися запуском програми “Нова українська школа”. Тепер діти будуть вчитися 12 років, а вчителі почнуть ставити оцінки тільки в третьому класі. Крім того, школярів навчатимуть соціальній взаємодії, застосуванню знань на практиці, критичному мисленню і творчості. Єдине, що кидає тінь на репутацію міністерства, – дедалі частіші в цьому році скандали з булінгом школярів і млява реакція Міносвіти на них.
Старт нового міністерства на 5
Тема створення Міністерства з питань ветеранів активно обговорювалася з лютого 2018-го. Нардепи до ідеї поставилися холодно, запропонувавши обмежитися Держслужбою у справах ветеранів війни (існує з 2014-го). Але через невдоволення її роботою і громадський тиск Кабмін 28 листопада все ж створив нове міністерство. Воно буде вирішувати питання статусу учасників бойових дій і займатися соцгарантіями ветеранів. Щоб його робота була успішною, ми вирішили авансом поставити міністерству “відмінно”.
Ілля Требор
За матеріалами:
Сьогодні
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас