0 800 307 555
0 800 307 555

В Україні вперше розробили велосипедні держстандарти


В Україні вперше розробили велосипедні держстандарти

Перші в історії державні стандарти України з велоінфраструктури розробив Державний дорожній науково-дослідний інститут на замовлення громадської організації “Асоціація велосипедистів Києва”.

Про це повідомляє прес-служба цієї організації.

Відзначається, що ДСТУ «Планування і проектування велосипедної інфраструктури» містять загальні положення про планування велосипедної інфраструктури і розділи про проектування велоінфраструктури на вулицях, дорогах і перехрестях населених пунктів, а також за межами населених пунктів та велодоріжок. Також у велосипедних держстандартах є вимоги до конструкції та експлуатації велосипедної інфраструктури і велосипедних парковок.

«ДСТУ закладають єдину методологічну основу для планування і проектування велосипедної інфраструктури. Це дозволить поліпшити безпеку велосипедистів в Україні завдяки проектуванню і будівництву уніфікованої велоінфраструктури», – йдеться в повідомленні.

Як зазначають в асоціації, ДСТУ також сприятимуть розвантаженню доріг і вулиць, підвищенню безпеки дорожнього руху і зниженню негативного впливу автомобільного транспорту на навколишнє середовище, особливо в міських умовах.

«В Україні не було державних стандартів про те, як проектувати якісну, уніфіковану для всіх міст і безпечну велоинфрастурктуру. При цьому без єдиних велоДСТУ кожне місто проектує її по-різному, а інженерам-проектувальникам доріг та представникам органів місцевого самоврядування потрібен інструмент для ухвалення рішень. Цим інструментом стануть велосипедні ДСТУ, які розробили на замовлення АВК», – пояснила координатор проекту «Зелене світло для велоруху в громадах» Катерина Шульга.

За її словами, розробку велоДСТУ вдалося замовити в рамках проекту «Зелене світло для велоруху в громадах/Green Light for Cycling in Hromadas».

Проект реалізує Асоціація велосипедистів Києва за підтримки Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку ULEAD з Європою/ULEAD with Europe, яка спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами: Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею і Швецією.

Тепер велосипедні ДСТУ повинен затвердити національний орган стандартизації – державне підприємство «Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості».

В асоціації нагадали, що 1 вересня 2018 року набули чинності нові державні будівельні норми (ДБН) «Вулиці та дороги населених пунктів», які містять норми щодо будівництва велоінфраструктури.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua