0 800 307 555
0 800 307 555

Максим Пархоменко: що приніс гривні 2018 рік


Максим Пархоменко: що приніс гривні 2018 рік

За поточний рік становище гривні виявилося найбільш стабільним.

Принаймні, в порівнянні з останніми роками вільного ціноутворення курсу нашої національної валюти.

Важливо підкреслити, що 2018 рік був найуспішнішим на тлі відсутності виплат за зовнішнім держборгом, зростання основних ринків збуту і поступового відновлення економіки, що дозволило гривні закривати рік на нейтральній ноті.

Piccy.info - Free Image Hosting

Водночас, валюти ринків, що розвиваються (до якого ми і належимо) показали більш негативну динаміку.

Piccy.info - Free Image Hosting

Так, за рахунок більш агресивного підвищення процентних ставок з боку ФРС, багато валют опинилися під тиском і просіли до долара.

Гривня ж в цей період закрилася в нуль.

Важливо зазначити, що тут зіграла як низька інтеграція наших цінних паперів у світовий ринок, так і невеликий обсяг ринку загалом.

Таким чином, при глобальних змінах на світових ринках капіталу ми залишаємося осторонь від цих трендів. У нашому випадку це нам на користь.

Наступного року новий уряд і його майбутня політика формуватимуть тренд щодо гривні.

Одним з досягнень останніх років є створення незалежного Нацбанку, який проводить монетарну політику з метою майбутнього розвитку економіки, а не отримання політичних дивідендів.

На наступний рік припадають також виплати за держборгом – вони становлять близько 9,6 млрд доларів. Включаючи його обслуговування.

Пікові виплати будуть припадати на лютий – 1,7 млрд доларів, травень – 1,8 млрд доларів, і вересень – 1,9 млрд доларів.

Таким чином це буде найбільш несприятливий для гривні період.

І тут важливо розуміти, як діятиме регулятор в цей період. Наразі середня ліквідність міжбанківського валютного ринку оцінюється в 300 млн доларів на день.

Таким чином, щоб не відчути зростання долара, потрібно абсорбувати не більше 10% доларової ліквідності на ринку.

Для закриття лютневих виплат потрібно на щоденній основі конвертувати близько 30 млн доларів, що зробити цілком реально.

Але навіть виконуючи цей рецепт, ми все одно побачимо зростання долара за рахунок активних купівель цієї валюти, що і призведе до зростання долара в цей період.

Для нашого уряду і НБУ, які і будуть утримувати стабільність курсу в цей період, завдання буде не з простих через мізерні резерви Нацбанку. Таким чином, можлива підвищена волатильність курсу в наступному році.

Якщо в лютому ми можемо пройти виплату за рахунок останнього траншу від МВФ, то до вересня його ефект вичерпається. Через це можна очікувати зниження курсу до позначок вище 29 гривень за долар у другому півріччі.

Важливою залишатиметься політика і світових ЦБ, зокрема ФРС.

Максим Пархоменко, аналітик Альпарі

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Колонка відображає виключно точку зору автора, та може не збігатися з думкою редакції. Публікація колонок здійснються згідно Правил, а Finance.ua виконує лише роль носія. Копіювати ці авторські матеріали можна лише за наявності посилання на автора та Finance.ua.

Дивись також
Весь ринок:Валюта
Архiви:2020 2019 2018 2017 2016 2015
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua