0 800 307 555
0 800 307 555

МВФ схвалив виділення Грузії четвертого траншу на $42 млн


МВФ схвалив виділення Грузії четвертого траншу на $42 млн

Рада директорів Міжнародного валютного фонду (МВФ) за підсумками третього огляду виконання Грузією програми співробітництва в рамках механізму розширеного фінансування (EFF) схвалила виділення країні четвертого траншу кредиту в розмірі 30 млн SDR (близько $41,6 млн).

Як йдеться в повідомленні МВФ, після отримання траншу загальна сума, отримана Грузією від МВФ в рамках цієї програми, складе 120 млн SDR ($166,3 млн).

За оцінкою фонду, економічні показники Грузії залишаються сильними, зокрема, інфляція зберігається нижче 3%-ного цільового показника в 2018 році. Продовження структурних реформ є ключем до досягнення більш високого інклюзивного зростання.

“До кінця 2018 року Грузія виконала всі передбачені програмою критерії, деякі зі значним перевищенням, і лише один критерій був виконаний з двотижневим запізненням”, – йдеться в прес-релізі.

МВФ зазначає, що в результаті високих доходів і скорочення капітальних витрат станом на вересень 2018 року сальдо доходів і витрат бюджету є позитивним. “На тлі високих темпів зростання кредитування влада ввела норми, що обмежують надмірну заборгованість населення. Банківський сектор залишається добре капіталізованим, ліквідним і прибутковим, хоча доларизація залишається високою”, – йдеться в повідомленні.

При цьому МВФ вважає, що, незважаючи на позитивні результати, владі необхідно зберігати пильність щодо зовнішньої ситуації і продовжувати здійснення реформ для сприяння інклюзивному зростанню.

“Узгоджений дефіцит бюджету на 2019 рік належним чином націлений на нейтральну фіскальну позицію на тлі збільшення капітальних і соціальних витрат. Середньострокові фіскальні плани, в тому числі пов’язані з реформою освіти, повинні відповідати стійкості і підтримуватися інституційними реформами”, – наголошується в прес-релізі.

За оцінкою експертів МВФ, система таргетування інфляції в поєднанні з режимом плаваючого обмінного курсу продовжує добре служити Грузії. “Поточна позиція грошово-кредитної політики залишається відповідною. Зусилля зі створення міжнародних резервів необхідно активізувати з урахуванням збільшеної зовнішньої невизначеності і уразливості Грузії від зовнішніх потрясінь”, – йдеться в повідомленні.

МВФ вітає заходи, спрямовані на посилення фінансової стабільності, але вважає, що їх вплив на зростання кредитування необхідно ретельно контролювати.

МВФ у квітні 2017 року затвердив програму EFF для Грузії, вона передбачає виділення республіці протягом трьох років 201,4 млн SDR (близько $291,5 млн).

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua