0 800 307 555
0 800 307 555

В Естонії затримали десять осіб у справі про "відмивання" грошей в Danske Bank


В Естонії затримали десять осіб у справі про "відмивання" грошей в Danske Bank

Кількість затриманих в Естонії колишніх співробітників банку Danske, підозрюваних у причетності до великомасштабного відмивання закордонних коштів, зросла до десяти.

Як повідомила в середу прес-служба державної прокуратури Естонії, у правоохоронних органів є підстави підозрювати, що затримані навмисне дозволяли клієнтам банку здійснювати операції, пов’язані з відмиванням грошей”.

За інформацією наглядового відомства, поліція затримала десятьох колишніх співробітників банку Danske за два дні – вівторок і середу.

Раніше були виявлені масштабні випадки відмивання грошей через естонське відділення датського банку Danske Bank. Зокрема, через це відділення в 2007-2015 роках пройшли 201 млрд євро, походження яких викликає запитання. Кількість здійснених угод залишається невідомою. Наразі з 15 тис. закритих на сьогодні банківських рахунків під підозрою перебуває не менше ніж 6,2 тис.. “Сірі” операції пов’язані з бізнесом клієнтів-нерезидентів, які припинили на сьогодні діяльність.

Як розповів ЗМІ керівник адвокатського бюро, що проводило розслідування, Оле Спірманн, “серед клієнтів з числа нерезидентів громадяни Великобританії, Фінляндії, Росії, Данії, а також представники ще 85 держав”. Серед 15 тис. нерезидентів – 23% – громадяни РФ, 12% – Латвії, 9% Кіпру, 4% – Великобританії. “Рішення про те, хто з них насправді відмивав гроші, повинна ухвалити фінансова інспекція Естонії”, – сказав О. Спірманн.

Під підозру потрапили 42 працівника естонського відділення банку.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua