0 800 307 555
0 800 307 555

Ембарго на російські товари: експерт розповів про вплив заборони на економіку РФ


Ембарго на російські товари: експерт розповів про вплив заборони на економіку РФ

Заборона на імпорт низки російських товарів в Україну незначно позначається на російській економіці. Про це “Сегодня” розповів економічний експерт Борис Кушнірук.

За його, словами це ембарго варто розцінювати як відповідь на російські санкції і заборону на ввезення певних українських товарів у Росію.

“Що стосується аграрної продукції, ми її більше туди експортували, ніж вони сюди імпортують. Там були незначні обсяги… Ця заборона має незначний вплив на ситуацію в російській економіці. Перелік не носить принципового характеру для російської економіки. Ще до всіх цих подій частка України в російському експорті становила 2-3%. Якщо щось і втрачають, то ці втрати незначні. Ця заборона певною мірою просто санкції. З огляду на те, що Росія заборонила ввезення нашої аграрної продукції, ми відповіли їй тим же”, – вважає Кушнірук.

Як вважає експерт, ембарго особливо не впливає і на ситуацію в Україні.

“Ми більше втратили на експорті, наприклад, на машинобудівної продукції”, – додає він.

Нагадаємо, 18 грудня Кабінет міністрів України продовжив заборону на ввезення в Україну затвердженого переліку російських товарів.

Спочатку заборону на російські товари було введено з 10 січня 2016 року постановою уряду № 1147 від 30 грудня 2015 року “Про заборону ввезення на митну територію товарів походженням з Росії”. Тепер уряд продовжив заборону на ввезення на територію України товарів з РФ до 31 грудня 2019 року. Відповідне рішення втратить чинність 1 січня 2020 року.

До переліку російських товарів, які потрапили під українське ембарго, входять м’ясо, риба, крупи, зерна, хлібобулочні вироби, горілка, пиво, сигарети, кондитерські вироби, корми, ряд хімікатів і залізничного обладнання.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Опитування
В Контексті Finance.ua