0 800 307 555
0 800 307 555

Ізмаїльський порт втратив понад 90 мільйонів гривень за 4 роки - аудит


Ізмаїльський порт втратив понад 90 мільйонів гривень за 4 роки - аудит

Держаудитслужба знайшла фінансові порушення в роботі Ізмаїльського морського торговельного порту на більш ніж 90 мільйонів гривень.

Про це стало відомо з аудиторського звіту служби.

Ця сума включає податкові штрафи, збитки від неефективного використання ресурсів і непрозорі тендери. При перевірці Ізмаїльського порту аудитори аналізували фінансову звітність підприємства за майже чотири роки – з 2014 року по першу половину 2018 року.

Зокрема, тільки через не виплачены вчасно податки портовики заплатили майже 12 мільйонів гривень штрафів. Ще два мільйони вони не отримали за земельні ділянки, які безоплатно передали іншим підприємствам.

Крім цього, підприємство неодноразово надавало безвідсоткові позики іншим компаніям, хоча, як повідомили аудитори, могли б заробити на депозитах понад 700 тисяч гривень.

Найбільше Ізмаїльський морський порт втратив через стан судноплавної техніки. Старі судна на балансі порту збільшують витрати на їх утримання. За даними аудиту, майже 90% кораблів застаріли, і їх обслуговування коштувало за чотири роки підприємству зайві 48,5 мільйона гривень.

Незважаючи на це, в стратегічному плані розвитку підприємство не передбачило оновлення кораблів.

Ще майже 25 мільйонів гривень портовики втратили при закупівлях. З них на 20 мільйонів підприємство закупило пального і запасних частин, які так і не використовувалися. Ще 5 мільйонів переплатили на закупівлі через посередників.

Незважаючи на це, аудитори відзначили, що Ізмаїльський морський торговельний порт є прибутковим підприємством. За 3,5 роки порт загалом отримав 296 мільйонів гривень прибутку.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua