0 800 307 555
0 800 307 555

Популярні офшори посилять вимоги до податкових резидентів


Популярні офшори посилять вимоги до податкових резидентів

Компаніям – податковим резидентам таких популярних офшорних юрисдикцій, як Кайманові острови, Бермуди, острів Мен, Гернсі і Джерсі, з 2019 року доведеться відкрити реальні офіси і найняти співробітників.

“Це найбільша загроза існуванню [офшорної] галузі” з кінця 1990-х років, говорив у листопаді партнер міжнародної юридичної фірми Harneys Пітер Тарн, цитувала його газета Британських Віргінських островів BVI Beacon, пише РБК.

Схожі між собою законопроекти про впровадження вимог “економічної присутності” (economic substance) зараз приймає влада британських коронних володінь і заморських територій: так, парламент Бермудів розглядає відповідний законопроект у другому читанні 17 грудня, до кінця місяця такі ж акти повинні бути ухвалені на Кайманах і Британських Віргінських островах і т. д.

Вимоги поширюються не на всі зареєстровані компанії, а тільки на податкових резидентів в таких сферах, як фінанси і банківська справа, страхування, лізинг, морські перевезення, управління інтелектуальною власністю, холдинговий бізнес, розподільні і сервісні центри. Для нових компаній правила почнуть діяти з 1 січня 2019 року.

Вже зареєстровані компанії повинні відкрити офіси і найняти співробітників до 1 липня 2019 року. За порушення вимог загрожують жорсткі санкції – від штрафів до виключення з реєстру компаній. Критерії поки є багато в чому розмитими: так, відповідний законопроект Джерсі передбачає необхідність “достатньої”, “адекватної” кількості співробітників, фізично присутніх на острові, “адекватного” обсягу видатків та фізичних активів, такі ж формулювання і в бермудському законопроекті – “достатність” там буде визначати регулятор. Нагадаємо, в грудні 2017 року Рада Євросоюзу опублікувала “сірий” список більш ніж з 40 податкових режимів, які не повною мірою дотримуються принципів справедливого і прозорого оподаткування.

У тому числі 13 країн і територій включені за те, що “дозволяють офшорним структурам отримувати прибуток без реальної економічної діяльності”. Це Ангілья, Багами, Бахрейн, Бермуди, Британські Віргінські острови, Каймани, Гернсі, Мен, Джерсі, Маршаллові Острови, Теркс і Кайкос, ОАЕ І Вануату. ЄС пригрозив внести ці території в чорний список, якщо вони не пред’являть додаткові вимоги до податкових резидентів. У відповідь уряди цих країн зобов’язалися провести реформи до кінця 2018 року.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua