НБУ очікує активізації роботи держбанків з проблемними активами в 2019 р


НБУ очікує активізації роботи держбанків з проблемними активами в 2019 р

Національний банк України очікує від держбанків більш активну роботу з проблемними активами в 2019 році після формування у фінустановах наглядових рад.

Про це повідомила перший заступник голови НБУ Катерина Рожкова.

“Ми очікуємо обрання незалежних рад у держбанки, що дозволить активізувати роботу зі скорочення частки проблемних кредитів (non-performing loans, NPL), так і з удосконалення бізнес-моделей в рамках затвердженої стратегії держбанків”, – сказала вона.

Перший заступник голови також повідомила про розробку Нацбанком принципів роботи з проблемною заборгованістю, що, як очікується, також буде сприяти прискоренню темпів роботи з такими активами.

“Ми маємо намір затвердити ці принципи на Раді з фінансової стабільності. Вони будуть обов’язковими для держбанків, але разом з тим доступними для застосування всьому сектору”, – сказала К. Рожкова.

Як повідомлялося, частка проблемних кредитів в банківській системі України станом на 1 вересня 2018 року становила 55,03%, що на 0,03 відсоткових пункти (п. п.) менша, ніж місяцем раніше. З них частка простроченої заборгованості в портфелі держбанків знизилася на 0,63 п. п. – до 70,26%, у тому числі Приватбанку – на 0,29 п. п., до 84,24%.

З початку 2018 року частка проблемних кредитів збільшилася на 0,49 п. п.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua