0 800 307 555
0 800 307 555

Нацбанк регулюватиме рівень ліквідності 14-денними депосертифікатами і кредитами рефінансування


Нацбанк регулюватиме рівень ліквідності 14-денними депосертифікатами і кредитами рефінансування

Національний банк України (НБУ) вирішив відновити операційний дизайн монетарної політики для більш гнучкого реагування на очікувану в 2019 році зміна стану ліквідності банківської системи, повідомляється на сайті НБУ в четвер.

Центробанк, зокрема, очікує перехід від профіциту до дефіциту ліквідності і навпаки, а також сегментацію ліквідності, тобто нерівномірний розподіл між банками.

“Це викликає необхідність зміни з 11 січня 2019 року операційного дизайну в напрямку більшої гнучкості”, – йдеться в повідомленні.

Основними операціями нового дизайну будуть тендери як з розміщення депозитних сертифікатів терміном на 14 днів, так і надання кредитів рефінансування на цей же термін. Процентна ставка за обома інструментами буде встановлюватися на рівні облікової ставки НБУ.

Нацбанк при цьому зазначає, що тендери з надання рефінансування та розміщення депосертифікатів не будуть обмежені в обсягах.

“Це посилить роль облікової ставки в якості орієнтира вартості міжбанківських кредитних ресурсів”, – вважає центробанк.

Коридор процентних ставок за операціями постійного доступу на термін овернайт залишиться незмінним: облікова ставка плюс 2 процентні пункти (п.п.) для кредитів рефінансування і облікова ставка мінус 2 п.п. – для депозитних сертифікатів.

Одночасно НБУ припинить проводити тендери з надання ліквідності терміном на 90 днів.

“Сьогодні відсутня зацікавленість банків в такому рефінансуванні через можливість проводити ролловер (перекредитування на новий термін – ред.)”, – пояснив НБУ.

Крім цього, зміниться графік проведення операцій з регулювання ліквідності. Зокрема, НБУ відмовиться від проведення щотижневих тендерів з надання рефінансування і з розміщення депозитних сертифікатів, які проходять двічі на тиждень. Основні операції будуть чергуватися і проводитися раз на тиждень по п’ятницях: один тиждень – тендер з надання ліквідності, інший – розміщення депозитних сертифікатів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua