Якого курсу долара чекати в 2019 році - прогноз економіста


Якого курсу долара чекати в 2019 році - прогноз економіста

Під Новий рік українцям варто очікувати традиційного падіння курсу гривні і зміцнення долара, а ось в 2019 році ситуація буде не такою передбачуваною.

Про це розповів економіст Олег Пендзин, пише Сегодня.

За його словами, до новорічних свят гривня подешевшає на 35-40 копійок.

“Під Новий рік ми матимемо курс долара приблизно 28,4 – 28,5. І пов’язано це з тим, що, як правило, щороку в грудні здійснюється досить великий обсяг виплат з державного бюджету за виконаними договорами протягом року. З одного боку, за господарськими бюджетними договорами, з іншого – в листопаді ми мали рекордні погашення податку на додану вартість, в грудні буде те ж саме. У зв’язку з цим гривня подешевшає”, – говорить Пендзин.

Ослаблення гривні продовжиться і в січні, вважає експерт. Це буде зумовлено тим, що експортери отримають першу валютну виручку 2019 року в останній декаді січня, а то і на початку лютого.

Таким чином, до лютого гривня продовжить падати, а долар – зміцнюватися. У лютому курс стабілізується.

“До лютого ми матимемо курс 28,7 або 28,8. І потім він стабілізується на цьому рівні і буде утримуватися до травня-червня”, – припускає Пендзин.

Почне посилюватися гривня традиційно влітку. Хоча вибори можуть вплинути на це.

“Вибори-2019 трохи змінять цю ситуацію. І гривня може посилюватися трохи раніше. Учасники передвиборного процесу будуть завозити сюди долар і витрачати велику кількість грошей, щоб виконати завдання передвиборних кампаній. Я думаю, що гривня може посилюватися в травні або навіть у квітні”, – міркує експерт.

В ось з середини серпня і восени українська національна валюта знову почне здавати позиції.

“А далі, восени, почнуться ті ж процеси, які повторюються вже років п’ять-шість. Така динаміка повторюється з року в рік”, – підсумовує він.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua