0 800 307 555
0 800 307 555

Україні не уникнути підвищення пенсійного віку — Світовий банк


Україні не уникнути підвищення пенсійного віку — Світовий банк

Пенсійний вік буде підвищуватися разом із зростанням тривалості життя.

Про це розповів старший економіст Світового банку Олексій Случинський.

Читайте також: Пенсійні виплати після перерахунку збільшаться на суму від 17% до 40% – віце-прем’єр

“Зараз у людини з мінімальним стажем є право виходу на пенсію в 60 років. Це досить низький рівень. Враховуючи, що ми живемо довше, з часом пенсійний вік буде підвищуватися. Рано чи пізно ми до цього питання повернемося”, – сказав Случинський.

За його словами, деякі країни не піднімають пенсійний вік прямо зараз, але ухвалюють рішення, що почнуть це робити, наприклад, через п’ять років.

“Це дозволяє людям перебудуватися і пристосуватися до нових правил. Україна поки що вирішила це питання креативно і, на мій погляд, конструктивно. Тим не менш, це питання ще належить вирішувати в майбутньому”, – заявив він.

Рішення про підвищення пенсійного віку буде технічним моментом, вважає представник Світового банку.

“Ми знаходимося в перехідному періоді підвищення необхідного страхового стажу та віку виходу на пенсію, тому, щоб накладати на це підвищення пенсійного віку, потрібно все продумати”, – сказав Случинський.

Закон про загальне пенсійне забезпечення Верховна Рада ухвалила 3 жовтня 2017 року, він набув чинності 11 жовтня.

Згідно із законом, розмір пенсії кожного громадянина України розраховується за новою формулою і залежить від страхового стажу, а також розміру заробітної плати під час трудового періоду життя.

На початку березня 2018 року Міністерство соціальної політики в рамках пенсійної реформи заявило про наміри ввести законодавчі зміни для того, щоб під час нарахування пенсії роль стажу була більш вагомою, ніж роль заробітної плати, тим самим підвищивши суму пенсійних виплат для людей з великим трудовим стажем і невеликою зарплатою.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua