0 800 307 555
0 800 307 555

З банку депутата Жеваго незаконно вивели майже 5 млрд грн — Фонд гарантування


З банку депутата Жеваго незаконно вивели майже 5 млрд грн — Фонд гарантування

У Фонді гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) повідомили, що посадові особи банку «Фінанси та кредит», що належить позафракційному депутату Костянтину Жеваго, перед його банкрутством вивели близько 5 мільярдів гривень, надавши кредити низці компаній.

«Проведена уповноваженою особою ФГВФО перевірка встановила: групою, до складу якої входили, в тому числі, посадові особи банку, здійснено виведення коштів з банку «Фінанси та кредит» шляхом надання завідомо безнадійних кредитів юридичним особам на суму майже 5 млрд грн», — йдеться у повідомленні Фонду.

Зокрема, банк надав кредитів на 3,2 мільярда гривень неплатоспроможним компаніям у період з 2010 по 2015 роки. Одразу після отримання коштів ці компанії оголошували про своє банкрутство.

Ще 1,7 мільярда гривень привласнили посадові особи ще чотирьох компаній. Їх використали для будівництва офісного центру у Києві.

Крім цього, банк уклав угоди на 113 мільйонів доларів з іноземними компаніями, проте самі угоди не обліковувались у банківській звітності.

«Загалом, за фактами виявлених у банку кримінальних правопорушень Фондом та уповноваженою особою було подано 73 заяви про вчинення правопорушень на загальну суму збитків 15,5 млрд грн, у тому числі відносно власників та посадових осіб банку подано 16 заяв на суму збитків 12,7 млрд грн», — повідомляють у ФГВФО.

Водночас, там зазначають, що жодна зі справ так і не була скерована до суду.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Кримінал
Дивись також
Весь ринок:Кримінал
Все, що ми знаємо про:ФГВФО
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua