0 800 307 555
0 800 307 555

Понад 40% українців готові терпіти матеріальні труднощі заради власної свободи - соцопитування


Понад 40% українців готові терпіти матеріальні труднощі заради власної свободи - соцопитування

Понад 40% українців готові терпіти матеріальні труднощі заради власної свободи і гарантій дотримання всіх цивільних прав, 23% впевнені, що звернення в ЗМІ – ефективний спосіб захисту прав людини.

Про це свідчать дані соцопитування, проведеного Центром інформації про права людини і фондом “Демократичні ініціативи” ім.Ілька Кучеріва.

Згідно з даними опитування, 45% українців готові терпіти певні матеріальні труднощі заради власної свободи і гарантій дотримання всіх цивільних прав, 23,2% готові поступитися частиною своїх прав та громадянських свобод державі в обмін на власний добробут.

40% респондентів заявили, що не бували в ситуаціях, коли їхні права або права їхніх близьких порушувалися. У той час як 24,5% кажуть, що порушення іноді траплялися, 13% стикалися з порушеннями один або два рази, 7,3% стверджують, що порушення відбуваються повсякчас.

Також 55% українців повідомили, що не намагалися захищати свої права, коли ті порушувалися.

Серед уявлень про ефективні способи захисту прав людини в Україні превалюють: звернення в ЗМІ (23%), звернення до суду (21%), звернення до ЄСПЛ (18,6%), звернення в поліцію (18%), звернення в прокуратуру (15%), звернення до родичів, пошук потрібних знайомств (15%).

10% вважають, що ефективним способом захисту прав людини є дача хабара, а 23% впевнені, що способів захистити свої права немає.

Ще 12% назвали єдиним способом покарати злочинців через самосуд.

Серед основних ціннісних пріоритетів українців залишаються свобода (86%), справедливість (70%) і безпека (67%), гідність (63%), рівність (58%). Серед найважливіших для респондентів прав людини – право на життя (85%), право на соціальне забезпечення (57%), право на справедливий суд (58%), право на працю і право на справедливі умови праці (56%), право на житло (55%).

Водночас право на свободу думки, совісті і релігії вибрали тільки 42% українців.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua